Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Комісія із соціального страхування працюватиме по-новому

 • 31 липня 2018
 • 718

Правління Фонду соціального страхування України постановою від 19 липня 2018 року № 13 затвердило Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Дізнайтеся, які функції комісія більше не виконуватиме та скачайте оновлену форму протоколу комісії (уповноваженого) із соцстрахування на підприємстві.

Комісія (уповноважений) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі – Комісія) створюється та діє на підприємстві, що використовує найману працю, незалежно від форм власності і господарювання.

Згідно з п. 3 ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV Комісія виконує свої функції відповідно до положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, яке затверджується правлінням Фонду. 

У зв’язку зі змінами в законодавстві вже давно назріло питання оновлення Положення про Комісію. Однак, хоча 19 липня і було затверджено нове Положення про Комісію, чинності воно набуде лише після публікації документа.

Нещасний випадок на виробництві Виплата особі зі стійкою втратою працездатності через нещасний випадок разової страхової допомоги. Дізнайтеся, що ухвалив суд

Після того, як нове Положення буде опубліковано в офіційній пресі, у роботі Комісії відбудуться певні зміни. Зокрема, вона більше не виконуватиме такі функції:

 • виділення путівок до санаторіїв та (або) санаторіїв-профілакторіїв застрахованим особам і членам їх сімей;
 • виділення путівок до дитячих оздоровчих закладів;
 • надання соціальних послуг із позашкільного обслуговування з дітьми застрахованих осіб;
 • виділення новорічних подарунків, оскільки Законом № 1105 це не передбачено.

Водночас Комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства:

 • приймає рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), вагітності та пологах, на поховання) і передає його роботодавцю для проведення виплат, здійснення розрахунків тощо. Приймає рішення про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково). Перевіряє правильність видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення;
 • здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам;
 • бере участь у перевірках організації медичного обслуговування застрахованих осіб лікувально-профілактичним закладом, що розташований на підприємстві, дотримання хворими призначеного режиму лікування;
 • веде облік осіб, які часто та довго хворіють (особи, які за останні 12 місяців були непрацездатними з приводу одного захворювання не менше трьох випадків із загальною кількістю днів непрацездатності 30–40 днів або з приводу різних захворювань не менше чотирьох випадків за останні 12 місяців із загальною кількістю днів непрацездатності 40–50 днів), а також осіб, які отримали листки непрацездатності у зв’язку із невиробничими травмами, аналізує, інформує та вносить пропозиції з питань зниження рівня захворюваності роботодавцю та представнику застрахованих осіб;
 • здійснює контроль за своєчасним направленням до відділення робочого органу виконавчої дирекції Фонду заяв-розрахунків про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення. Проводить щоквартально аналіз використання коштів Фонду на підприємстві тощо.

У новому Положенні також враховано зміни найменування страховика на Фонд соціального страхування України, а також його робочих органів. Крім того, затверджено нову редакцію протоколу засідання комісії із соціального страхування (рішення уповноваженого).

Скачати протокол

Комісія із соціального страхування працюватиме по-новому

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати