text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Інструкція з охорони праці для стропальника: особливості розроблення

  • 17 червня 2016
  • 2251

Інструкція з охорони праці для стропальника на підприємстві розроблена інженером, що здійснює нагляд за вантажопідіймальними машинами. Чи порушено у такому разі вимоги законодавства про розробку інструкцій з охорони праці, які передбачають, що інструкції розробляє безпосередній керівник робіт

І справді, в нормативно-правових актах зазначено, що розробляти або переглядати необхідні інструкції на підприємстві мають керівники робіт, які безпосередньо відповідають за виконання цих робіт. Це начальники виробництва, відділів, лабораторій, цехів та інших підрозідлів підприємства. Про це зазначено у пункті 4.3.4 Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 № 9 (НПАОП 0.00-4.15-98).

Цим положенням встановлено, що розробляти, узгоджувати та затверджувати інструкції з охорони праці потрібно відповідно до Порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів, що діють на підприємстві, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 21.12.1993 № 132 (НПАОП 0.00-6.03-93).

Відповідно до Порядку № 132, опрацьовувати проект нормативного акта можуть фахівців підрозділів підприємства, компетентні у конкретних питаннях, кваліфіковані спеціалісти з охорони праці та з правових питань, представники профспілок та інших громадських об’єднань, уповноважені трудового колективу та члени комісії з питань охорони праці. Крім того, на договірній основі можна залучати спеціаліста з інших організацій до опрацювання нормативного акта.

Отже, у розробленні інструкції з охорони праці для стропальника може брати участь (і це не є порушенням) працівник, який здійснює нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією вантажопідіймальних кранів і машин, знімних вантажозахоплювальних пристроїв, кранових колій, тари та колисок для підіймання працівників. Безпосередній керівник робіт може взяти за основу інструкцію, розроблену цією особою.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся