Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Переносне заземлення: основні вимоги та особливості улаштування

  • 2 червня 2016
  • 2830

Переносне заземлення застосовують як додатковий засіб захисту від напруги. Про основні вимоги, особливості улаштування та експлуатації переносного заземлення читайте у статті

На відключених струмопровідних частинах електроустановок може виникнути непередбачена напруга. У такому разі за відсутності стаціонарних заземлюючих пристроїв для захисту працівників використовують переносне заземлення.

Конструкція переносного заземлення — штанга, провідники, затискачі, наконечник або струбцина. Провідники використовують для заземлювання і закорочування між собою струмопровідних частин усіх фаз електроустановки. Затискачами фіксують заземлювальні провідники на струмопровідних частинах. Наконечник або струбцину застосовують для приєднання до заземлювальних провідників або до конструкцій.

Вимоги до переносного заземлення

Якщо переносне заземлення використовують без штанги, то ізолювальний гнучкий елемент має бути виготовлений із синтетичних матеріалів. Провід заземлення має бути гнучким, виготовленим з міді або алюмінію, неізольованим або в прозорій захисній оболонці. Контактна поверхня наконечника на проводі повинна бути очищеною. Сам наконечник має бути у вигляді струбцини або спеціального затискача, який приєднують до заземлювального проводу або конструкції. Якщо наконечник накладають на труби, то в місцях накладання вони мають бути зачищені до металевого блиску. Окремо є вимоги до способів з’єднання елементів переносного заземлення.

Улаштування переносного заземлення

Переносне заземлення спочатку приєднують до заземлювального пристрою, потім встановлюють на струмопровідні частини, обов’язково попередньо перевіривши на них відсутність напруги. Знімати переносне заземлення потрібно у зворотній послідовності: спочатку зі струмопровідних частин, потім від заземлювального пристрою. Виконувати встановлення та зняття потрібно у діелектричних рукавичках.

Якщо конструкція розподільної установки така, що встановлення переносних заземлень небезпечне, то під час підготовки робочого місця потрібно дотримуватися додаткових заходів безпеки, які прописані у місцевій інструкції з експлуатації електроустановки.

Зазвичай для заземлення у розподільних установках використовують стаціонарні заземлювальні ножі. Ручки приводів таких ножів мають бути пофарбовані в червоний, а заземлювальні ножі — у чорний колір. Якщо ж конструкція електроустановки така, що заземлювальні ножі не можуть бути встановлені, то використовують саме переносне заземлення.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати