text
Служба охорони праці

Допуск на територію діючого підприємства підрядника для проведення робіт в електроустановках

  • 11 вересня 2014
  • 1601

Який порядок допуску на територію діючого підприємства підрядника, який залучається до проведення робіт в електро­установках підприємства?

Документом підприємства-власника інженерної комунікації (наприклад, електромережі), який надає згоду на ведення робіт, може бути акт-допуск, дозвіл, ордер. Відповідно до підпунктів 23.1.1, 23.1.3 Правил безпечної експлуатації електроустановок, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 06.10.1997 № 257 (НПАОП 40.1-1.01-97), для проведення будівельно-монтажних робіт в діючих електроустановках і охоронній зоні ліній електропередавання будівельно-монтажна організація має отримати від експлуатаційного підприємства письмовий дозвіл згідно з Правилами охорони електричних мереж, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 № 209 (далі — Правила № 209).

У разі виділення для будівельно-монтажних організацій спеціальної огородженої зони робіт замість дозволу слід оформляти акт-допуск відповідно до ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці і промислова безпека в будівництві. Основні положення» (НПАОП 45.2-7.02-12). В акті-допуску необхідно зазначити: вид огородження зони робіт; місця входу (виходу) і в’їзду (виїзду) до цієї зони; наявність небезпечних і шкідливих факторів.

Правилами № 209 передбачено, що згода на ведення робіт на території, пов’язаній з експлуатацією електромереж, засвідчується у таких документах:

  • Дозвіл на виконання земляних робіт в охоронній зоні кабельної лінії електропередачі (додаток 1 до додатку «Умови проведення робіт в межах охоронних зон електричних мереж» Правил № 209);
  • Дозвіл на виконання робіт в охоронній зоні повітряної лінії електропередачі (додаток 2 до додатку «Умови проведення робіт в межах охоронних зон електричних мереж» Правил № 209);
  • Ордер (на ліквідацію аварій в електричних мережах на вулично-дорожній мережі) (п. 12 Правил № 209).

На залізничному транспорті документом, який надає згоду на ведення робіт на території, пов’язаній з експлуатацією підконтрольних електроустановок, є Дозвіл на роботу в зоні контактних мереж та повітряних ліній, що перебувають під напругою, електрифікованих ліній залізниць (додаток 1 до Правил безпеки для працівників залізничного транспорту на електрифікованих лініях, затверджених наказом Мінпраці України від 31.05.2000 № 120, НПАОП 60.1-1.48-00).

Допуск на територію діючого підприємства підрядника для проведення робіт в електроустановках Більш детально про взаємини з підрядником розповідає експерт

Відповідальність за оформлення допуску підрядника на територію суб’єкта господарювання несе особа, яка уклала з підрядником договір.              

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль