Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Наказ про проведення атестації робочих місць за умовами праці

  • 2 липня 2018
  • 4116

Щоб організувати атестацію, керівник підприємства видає наказ про її проведення. Під час його складання потрібно дотримуватися вимог, встановлених законодавством. Яких саме вимог – дізнайтеся зі статті. А також скачайте зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на невеликих підприємствах та на великому підприємстві.

Скачати зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на невеликих підприємствах

Наказ про проведення атестації робочих місць за умовами праці

Скачати зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на великому підприємстві

Наказ про проведення атестації робочих місць за умовами праці

Те, як проводити атестацію на підприємстві, визначає Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442). Ним передбачено, що атестацію проводять на всіх робочих місцях, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Для організації і проведення атестації керівник видає наказ, у якому (п. 2.1 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41):

  • визначає мету й завдання атестації;
  • затверджує склад, голову й секретаря постійно діючої атестаційної комісії, визначає її повноваження, за потреби — склад цехових (структурних) атестаційних комісій;
  • установлює терміни і графіки підготовчих робіт у структурних підрозділах підприємства;
  • визначає лабораторію для гігієнічних досліджень;
  • визначає проектні, науково-дослідні установи для науково-технічного оцінювання умов праці й участі в розробленні заходів для усунення шкідливих виробничих факторів.

Графік проведення атестації робочих місць, зазвичай, додають до наказу про проведення атестації або затверджують окремим наказом по підприємству. Графік проведення атестації у структурних підрозділах оформлюють як додаток до наказу.

Наказ про проведення атестації робочих місць за умовами праці Детальніше про атестацію робочих місць за умовами праці розповідає експерт у статті Атестація робочих місць за умовами праці: з чого розпочати

Нормативні документи не встановлюють форми наказу про проведення атестації. У них лише вказані складові цього наказу. Тому кожне підприємство складає наказ про проведення атестації самостійно, але з урахуванням обов’язкових елементів.

Зверніть увагу!

Залежно від розміру підприємства та його структури, виду діяльності, кількості робочих місць, на яких необхідно провести атестацію, обсягу необхідних гігієнічних досліджень зміст наказу може різнитися.

У статті наведено готові зразки наказів про проведення атестації для невеликого підприємства та для промислового підприємства з розгалуженою структурою, що має підрозділи. Адаптуйте їх до умов вашого підприємства та використовуйте під час підготовки до атестації.

Скачати бланк наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці

(натисніть на зображення і завантажте незаповнений документ)

Приказ об аттестации рабочих мест

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати