text
Служба охорони праці

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві

  • 18 червня 2018
  • 639

Головним завдання інженера з охорони праці на будівництві є захист працівників, а також інших осіб, які можуть перебувати біля будівельного майданчику. Тобто, під час зведення будівельних об’єктів інженером з охорони праці повинні бути вжиті заходи для запобігання впливу на працівників та населення, яке перебуває на прилеглій до будівельного об’єкта території, небезпечних і шкідливих виробничих факторів.

Охорона праці у будівництві

Таким чином, основна кваліфікаційна вимога до інженера з охорони праці на будівництві – знання та дотримання законодавчих актів про охорону праці. Більше того, перевірка знань з безпеки праці інженерно-технічного персоналу є обов’язковим етапом, що передує початку робіт.

Зверніть увагу!

Інженер з охорони праці на будівництві також повинен знати:

  • особливості організації роботи з охорони праці на будівництві;
  • стандарти безпеки праці на будівництві;
  • психофізіологічні вимоги до працівників, виходячи з категорії важкості робіт;
  • особливості експлуатації устаткування, яке застосовується на будівництві;
  • правила і засоби контролю відповідності технічного стану устаткування вимогам безпечного ведення робіт;
  • основні технологічні процеси, які застосовуються у процесі будівництва та ін.

Згідно із загальними положеннями ДБН А.3.2-2-2009 вимоги до заходів із забезпечення безпеки праці необхідно зазначити у проектно-технологічній документації – проектах організації будівництва – ПОБ, проектах виконання робіт – ПВР. Виконання будівельно-монтажних робіт без ПВР забороняється.

Проекти виконання робіт у будівництві Читайте також: 

ПОБ повинен містити ситуаційні рішення з організації і функціонування будівельного майданчика. ПВР повинен містити конкретні проектні рішення із забезпечення безпеки праці, які визначають технічні засоби і методи робіт і забезпечують виконання нормативних вимог безпеки праці.

Увага!

Не допускається заміняти проектні рішення витягами з норм і правил безпеки праці, які рекомендується зазначати тільки як обґрунтування для розробки відповідних рішень.

Першочерговими етапами організації робіт є визначення зони будівництва (проведення комплексу підготовчих робіт на будівельному майданчику, облаштування санітарної зони та вахтового містечка для відпочинку і проживання робітників) і подання інформації про початок будівництва у Держгірпромнагляд за 30 робочих днів до дати запланованого будівництва.

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві Дізнайтеся більше про безпеку праці в будівництві 

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці у будівництві

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці зазначені у Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом міністерство праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 року № 336.

Зокрема, до провідного інженера з охорони праці встановлені такі вимоги: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера з охорони праці I категорії – не менше 2 років.

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві Експертизи, пов’язані з безпекою праці: які бувають та коли проводять. Своїми знаннями ділиться експерт

Інженер з охорони праці I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); для магістра – без вимог до стажу роботи, спеціаліста – стаж роботи за професією інженера з охорони праці II категорії – не менше 2 років.

Інженер з охорони праці II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера з охорони праці – не менше 1 року.

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві Дізнайтеся про особливості укладання цивільно-правових договорів на будівництві та про обов’язки суб’єкта господарювання, який наймає працівників

Інженер з охорони праці: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Інженер з охорони праці у будівництві, зокрема, виконує такі обов’язки:

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві Пройдіть онлайн-тести з перевірки знань

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль