text
Служба охорони праці

Жінок збираються залучати до важких робіт на вимогу ЄС

  • 29 травня 2018
  • 63

У Верховінй Раді зареєстровані законопроекти про денонсацію Конвенції Міжнародної організації праці про використання праці жінок на підземних роботах в шахтах будь-якого роду № 45 і скасування у зв’язку з цим норм про захист праці жінок. Вони розроблені з метою приведення у відповідність національного законодавства до законодавства ЄС в частині усунення гендерних обмежень стосовно підземної роботи.

Законопроект про денонсацію Конвенції Міжнародної організації праці про використання праці жінок на підземних роботах в шахтах будь-якого роду № 45 (далі – Конвенція) зареєстрований у Парламенті під № 0185. Суб’єктом права законодавчої ініціативи став Президент України.

Конвенція була схвалена в 1935 році. Для УРСР вона набула чинності у 1962 році і досі є чинною для України в порядку правонаступництва. Згідно з Конвенцією, використання на підземних роботах в шахтах жінок будь-якого віку – заборонено.

Жінок збираються залучати до важких робіт на вимогу ЄС Дізнайтеся більше про Охорону праці жінок, неповнолітніх та інвалідів

Як вкзано у законопроекті № 0185 причиною для скасування Конвенції є те, що вона суперечить Директиві Ради ЄС про реалізацію принципу рівних можливостей і рівноправного ставлення до чоловіків і жінок в питаннях працевлаштування і зайнятості. Крім того, Суд Справедливості ЄС в 2005 році визнав дискримінаційною заборону використання праці жінок на підземних роботах в шахтах.

У законопроекті № 0185 також вказано, що прийняття проекту акта сприятиме приведенню законодавства України у відповідність до законодавства ЄС та реалізації сучасної політики держави, спрямованої на розширення можливостей для жінок у сфері економіки та зайнятості. 

Держави-учасники мають змогу денонсувати Конвенцію до 30 травня 2018 року. Потім Конвенцію можна денонсувати після закінчення кожного 10-річного періоду.

Іншим законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (зареєстрований у Верховній Раді під номером № 8406) передбачено приведення національного законодавства у відповідність до законодавства ЄС в частині усунення гендерних обмежень для жінок по їх роботі зі шкідливими і важкими умовами праці і на підземних роботах у зв’язку з денонсацією Конвенції.

Законопроектом запропоновано виключити з Кодексу законів про працю України ст. 174, що встановлює заборону на застосування праці жінок на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами, а також на підземних роботах, окрім нефізичних робіт або робіт з санітарного і побутового обслуговування.

Жінок збираються залучати до важких робіт на вимогу ЄС Як надається відпустка за особливий характер праці працівникам підземних здоровпунктів? Підкажуть експерти.

Передбачено, що така ж норма буде виключена з Закону «Про охорону праці».

У разі прийняття Закон набуде чинності з дня денонсації Україною Конвенції (але не раніше дня його публікації).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль