text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

  • 2 жовтня 2017
  • 1933

Наказом Мінсоцполітики від 30.03.2017 № 526 внесено зміни до попередньої редакції документа, але, по суті, Положення про розробку інструкцій з охорони праці виклали у новій редакції. У ньому встановлені вимоги до змісту, побудови і викладення інструкцій з охорони праці, що діють в межах підприємства, установи, організації.

У Положенні про розробку інструкцій з охорони праці (далі – Положення) уточнено процедуру перегляду інструкцій з охорони праці. З 01.09.2017 їх переглядатимуть у строки, передбачені нормативно-правовими актами з охорони праці, на основі яких їх розроблено, але

Ця новація відповідає вимозі статті 28 Закону про охорону праці, де йдеться, що:

«Нормативно-правові акти з охорони праці переглядаються в міру впровадження досягнень науки і техніки, що сприяють поліпшенню безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, але не рідше одного разу на десять років».

А от розроблення інструкцій з охорони праці змін не зазнало. Як і раніше на підприємстві їх розроблятимуть на основі нормативно-правових актів з охорони праці, технологічної документації підприємства з урахуванням конкретних умов виробництва та вимог безпеки, викладених в експлуатаційній та ремонтній документації підприємств — виготовлювачів устаткування, що використовують на підприємстві. Перелік інструкцій із охорони праці складає служба охорони праці підприємства за участю керівників підрозділів, служб головних спеціалістів (головного технолога, головного механіка, головного енергетика, головного металурга та інших фахівців), служби організації праці та заробітної плати.

Структура інструкцій з охорони праці також знайома:

«Загальні положення»;

«Вимоги безпеки перед початком роботи»;

«Вимоги безпеки під час роботи»;

«Вимоги безпеки після закінчення роботи»;

«Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях»*.

* За потреби інструкція може містити й інші розділи.

Нагадаємо, що інструкції з охорони праці затверджує роботодавець. Їх обов’язково мають дотримуватися працівники та виконавці робіт конкретного підприємства. Інструкції, які вводять у дію чи переглядають, служба охорони праціреєструє у журналі реєстрації інструкцій з охорони праці на підприємстві (форма наведена у додатку 4 до Положення) у порядку, який має визначити роботодавець.

Скачати Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся