Телефонуйте безплатно на 0 800 212 312 — отримайте персональну знижку

Розслідуємо нещасні випадки по-новому ▶ ▷

Служба охорони праці

Нюанси проведення позапланового інструктажу з охорони праці

  • 12 листопада 2014
  • 19709

Розглянемо окремі ситуації, коли з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці

Завантажте бланк Журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці

Заповнюємо Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місціПорядок проведення позапланового інструктажу регламентовано Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, що затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

Перевірте свої знання з охорони праці

Позаплановий інструктаж з охорони праці проводиться з працівниками на робочому місці або в кабінеті охорони праці. Його можна проводити індивідуально з окремим працівником або з групою працівників одного фаху. Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначають, зважаючи на причини і обставини, які спричинили потребу його проведення.

Нюанси проведення позапланового інструктажу з охорони праці Читайте також:

Позаплановий інструктаж проводиться безпосереднім керівником робіт (начальником структурного підрозділу, майстром) або фізичною особою, яка використовує найману працю. Після завершення інструктажу організовують перевірку знань — усно або за допомогою технічних засобів.

Позаплановий інструктаж з охорони праці проводиться за таких обставин

1. На підприємстві вводять у дію нові або переглянуті нормативно-правові акти з охорони праці (НПАОП) або вносять зміни та доповнення до них.

2. Змінено технологічний процес, замінено або модернізовано устаткування, прилади та інструменти, вихідну сировину, матеріали та інші фактори, що впливають на стан охорони праці.

3. Працівники порушили вимоги НПАОП і це призвело до травми, аварії, пожежі тощо.

4. У роботі виконавця робіт з підвищеною небезпекою була перерва понад 30 календарних днів (або понад 60 днів — для решти робіт).

Нюанси проведення позапланового інструктажу з охорони праціЧитайте також: Навчання з охорони праці

Хто має проводити позаплановий інструктаж з охорони праці з керівниками структурних підрозділів

На підприємстві внесли зміни до деяких інструкцій з охорони праці. Відповідно до Типового положення безпосередній керівник робіт має провести для працівників позаплановий інструктаж. Проте ця вимога стосуються працівників, безпосередньо залучених до виконання робіт. Як бути з керівниками структурних підрозділів?

У Положенні про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 № 9 зазначено, що локальна інструкція з охорони праці набирає чинності з дня її затвердження наказом роботодавця, то й зміни до інструкції також вносяться наказом роботодавця.

Посадові особи ознайомлюються з наказами, які стосуюються їхньої функціональної діяльності, в загальному порядку під підпис. Отже, безпосереднього керівника робіт (начальника структурного підрозділу, майстра) достатньо ознайомити з наказом про внесення змін до інструкцій з охорони праці. Крім того, Типове положення передбачає можливість проведення позачергового навчання у формі семінарів з метою ознайомлення з новими НПАОП.

Чи проводити позаплановий інструктаж з охорони праці працівникові, якого поновлено на роботі за рішенням суду

На підприємстві було звільнено начальника відділу кадрів, а потім поновлено на посаді за рішенням суду. Чи необхідно у цій ситуації проводити із поновленим працівником позаплановий інструктаж з охорони праці?

Рішення суду надає право працівнику вимагати виплати за рахунок роботодавця середнього заробітку за період неправомірного звільнення або відсторонення. Якщо працівник був відсторонений за постановою органів прокуратури, то винесення виправдувального вироку дає право працівнику вимагати виплати середнього заробітку за рахунок місцевого бюджету згідно зі статтею 4 ЗУ «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду» від 01.12.1994 № 266/94-ВР.

Таким чином, вважається, що у поновленого на посаді працівника перерви у роботі немає, і вимога щодо проведення з ним позапланового інструктажу не є правомірною.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати