Періодичність повторних інструктажів для водіїв автотранспортних засобів

481
На підприємстві водії перевозять пасажирів на легкових автомобілях на зразок таксі та не виконують робіт з технічного обслуговування автомобілів. Професія водія не входить до Переліку робіт з підвищеною небезпекою. З якою періодичністю у такому разі для водіїв потрібно проводити повторні інструктажі?

Повторний інструктаж на роботах з підвищеною небезпекою проводиться не рідше ніж 1 раз на 3 місяці. Це зазначено у пункті 6.5 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05; далі — Типове положення).

Відповідно до пункту 1.7 Типового положення, роботи з підвищеною небезпекою — це робота в умовах впливу шкідливих або небезпечних виробничих факторів або така, де є потреба у професійному доборі, чи пов’язана з обслуговуванням, управлінням, застосуванням технічних засобів праці або технологічних процесів, які характеризуються підвищеним ступенем ризику виникнення аварій, пожеж, загрози життю, заподіяння шкоди здоров’ю, майну, довкіллю.

До робіт, де є потреба у професійному доборі, належать роботи, пов’язані з управлінням наземним транспортом (наказ МОЗ, Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 № 263/121).

Отже, повторні інструктажі для водіїв необхідно проводити з періодичністю не рідше ніж 1 раз на 3 місяці.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Розсилка





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!



Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стоп! Матеріал тільки для зареєстрованих користувачів





Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете статті, запитання та відповіді без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль