Періодичний медогляд водіїв транспортних засобів промислових підприємств

651
Згідно з Положенням про медогляд водіїв «Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, підлягають періодичному медогляду 1 раз на рік». Але будь-яка вантажна машина призначена для перевезення вантажів, і на її пасажирському місці завжди може перебувати експедитор (супроводжуючий). Чи підпадають під цю вимогу водії транспортних засобів промислових підприємств?

Згідно з пунктом 1.3 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 № 65/80, водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, підлягають періодичному медичному огляду 1 раз на рік.

Відповідно до пункту 1.10 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306транспортний засіб — це пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.

Статтею 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III визначено, що водій — це особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.

Отже, періодичному медичному огляду підлягають особи, які згідно з трудовим договором (контрактом) та посадовими інструкціями зобов’язані керувати транспортним засобом і мають відповідне посвідчення встановленого зразка, у т. ч. водії транспортних засобів промислових підприємств.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?





Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль