Скачайте План комплексних перевірок 2019

Служба охорони праці

Дбаємо про безпечність засобів індивідуального захисту

  • 13 березня 2018
  • 155

ЗІЗ повинні забезпечувати належний ступень захисту від небезпеки і мати таку конструкцію, що у передбачуваних умовах експлуатації максимально захистять користувача, який може без ускладнень проводити пов’язану з ризиком діяльність.

Під засобом індивідуального захисту (далі – ЗІЗ) слід розуміти спорядження, що призначається для носіння користувачем та/або забезпечення його захисту від однієї або кількох видів небезпеки для життя чи здоров’я. Якщо ЗІЗ не відповідають встановленим вимогам чи використовуються не за призначенням, то можуть становити загрозу  суспільним інтересам людини та привести до нещасних випадків на виробництві. Тому так важливо використовувати на виробництві якісні та безпечні засоби захисту. 

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про охорону праці» на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами:

Обов’язок щодо дотримання законодавства з охорони праці і забезпечення працівників ЗІЗ покладено на роботодавців. Аналогічні вимоги містяться у ст. 163 Кодексу законів про працю.

Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 № 761 (далі – Техрегламент), визначає вимоги до рівня безпеки ЗІЗ, проведення процедури оцінки відповідності таким вимогам, встановлює правила маркування зазначених засобів, та введення їх в обіг.

Оцінку відповідності засобів захисту вимогам Техрегламенту виробник або його уповноважена особа чи постачальник проводить шляхом застосування процедур (модулів оцінки відповідності), визначених постановою Кабміну від 7 жовтня 2003 р. № 1585 «Про затвердження Технічного регламенту модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах».

Залежно від категорії, до якої належать засоби захисту, здійснювати оцінку відповідності може або сам користувач, або виробник (його уповноважена особа) чи постачальник.

У разі коли користувач засобів захисту може самостійно оцінити ступінь захисту від мінімальної небезпеки або шкідливої дії та своєчасно виявити таку дію (йдеться про ЗІЗ, що належать до першої категорії), перевірка на відповідність не проводиться.

Згідно з п. 51 Техрегламенту під час проведення оцінки відповідності виробник або його уповноважена особа чи постачальник:

Важливо!

Національний знак відповідності, який повинен легко читатися і не стиратися протягом передбачуваного строку служби, наноситься на видному місці кожного засобу захисту, що постачається на ринок, та його упаковці.

Засоби захисту, як один із видів нехарчової продукції, підпадають під дію Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції». Ст. 4 цього закону передбачено обов’язок виробників вводити в обіг лише безпечну продукцію. Продукція вважається безпечною, якщо вона відповідає вимогам щодо забезпечення безпечності продукції, встановленим законодавством.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати