Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Штрафи за порушення вимог пожежної безпеки планують істотно збільшити

  • 12 березня 2018
  • 2386

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 7233. Документом передбачено посилення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

Зокрема, зміни пропонують внести у ст. 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки». Законопроектом передбачено посилення санкції ч. 1 цієї статті та доповнення її новими частинами 2, 3 та 4.

Так, за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням пропонують збільшити штраф на громадян з 0,5–0,7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 150–250. У разі, якщо правопорушення скоєне посадовою особою, штраф може зрости з 2–10 нмдг до 200–500 нмдг.

Проект № 7233 встановлює адміністративну відповідальність, зокрема, за порушення вимог улаштування та утримання систем пожежної автоматики, у тому числі автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж тощо. За це передбачені такі штрафи:

  • від 200 до 300 нмдг на громадян;
  • від 500 до 700 нмдг на посадових осіб.

Якщо особа, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачене ч. 1 та 2 ст. 175, вчинить повторно ті самі дії – розміри штрафів, відповідно, зростуть: від 500 до 700 нмдг на громадян, від 700 до 1000 нмдг на посадових осіб.

Передбачений також штраф за несанкціоноване перекриття проїздів, під’їздів до будівель, споруд, пожежних водоймищ для пожежної техніки:

  • від 500 до 700 нмдг на громадян;
  • від 700 до 1000 нмдг на посадових осіб.

Проектом № 7233  також пропонується внести зміни до ст. 270 Кримінального кодексу «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки», посиливши санкції частин 1 та 2 цієї статті. Зокрема, за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі, передбачено:

  • штраф від 1000 до 2000 нмдг
  • або виправні роботи на строк до двох років,
  • або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Чинним Кодексом за таке правопорушення встановлений штраф від 50 до 120 нмдг. Також норма ст. 270 не містить доповнення, яке стосується права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю.

Частину 2 ст. 270 пропонують викласти в такій редакції: «Те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки, – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого». У чинній редакції КК передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 8 років за таке правопорушення.

У Примітці до цієї статті визначено зміст суспільно небезпечних наслідків у виді шкоди здоров’ю людей або загибелі людей.

Штрафи за порушення вимог пожежної безпеки планують істотно збільшити Читайте також: Системи протипожежного захисту: організація експлуатації та технічне обслуговування

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого дасть змогу встановити адекватний розмір покарання за порушення вимог пожежної безпеки, встановлених законодавством, та запобігти вчиненню нових правопорушень у сфері пожежної безпеки.

Скачати проект закону

Штрафи за порушення вимог пожежної безпеки планують істотно збільшити

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати