Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Святкові та робочі дні у 2018 році

 • 3 березня 2018
 • 335

Не пізніше ніж за три місяці до настання святкових та неробочих днів Кабмін може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством. Дізнайтеся, які дні будуть святковими у 2018 році, та які рекомендації щодо перенесення робочих днів надав Уряд.

Офіційні свята 2018

Згідно зі ст. 67 Кодексу законів про працю України Кабмін не пізніше ніж за три місяці до святкових та неробочих днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Власник підприємства у разі, якщо має намір скористатися рекомендаціями урядовців, не пізніше ніж за два місяці має видати наказ про перенесення вихідних та робочих днів. Такий наказ має бути погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

У 2018 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у такі святкові дні і дні релігійних свят (ст. 73):

 • 1 січня – Новий рік (понеділок);
 • 7 січня – Різдво Христове, православне (неділя);
 • 8 березня – Міжнародний жіночий день (четвер);
 • 8 квітня – Пасха (неділя);
 • 1 травня – День праці (вівторок);
 • 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (середа);
 • 27 травня – Трійця (неділя);
 • 28 червня – День Конституції України (четверг);
 • 24 серпня – День незалежності України (п’ятниця);
 • 14 жовтня – День захисника України (неділя);
 • 25 грудня – Різдво Христове, католицьке (вівторок)

Увага!

Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у ст. 51 КЗпПУ, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

Напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Робота у вихідні та святкові дні Вас також може зацікавити:

Однак, незважаючи на свята, відпочити вдасться не всім. Згідно зі ст. 73 в ці дні допускаються роботи, припинення яких неможливе через виробничо-технічні умови. Йдеться про безперервно діючі підприємства, установи, організації та роботи, викликані необхідністю обслуговування населення. Працівники до роботи у святкові дні мають залучатися у випадках та в порядку, передбачених ст. 71 КЗпПУ.

Також варто зазначити, що за поданням релігійних громад інших (неправославних) конфесій, зареєстрованих в Україні, керівництво підприємств надає особам, які сповідують відповідні релігії, до трьох днів відпочинку протягом року для святкування їх великих свят з відпрацюванням за ці дні.

Перенесення робочих днів 2018

Для святкування у 2018 році 8 березня – Міжнародного жіночого дня, 1 травня – Дня праці, 28 червня – Дня Конституції України, 25 грудня – Різдва Христового та у 2019 році 1 січня – Нового року Кабмін рекомендував перенести робочі дні з:

 • п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня;
 • понеділка 30 квітня на суботу 5 травня;
 • п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня;
 • понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;
 • понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

Така рекомендація міститься у розпорядженні Кабміну «Про перенесення робочих днів у 2018 році» від 11.01.2018 № 1-р для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), крім органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ.

На думку урядовців, перенесення робочих днів створить сприятливі умови для святкування, а також дасть змогу заздалегідь підготуватися до відпочинку. Відтак, уже для святкування Міжнародного жіночого дня громадяни матимуть чотири вихідні дні підряд (за умови, що на підприємствах, де вони працюють, скористаються розпорядженням Кабміну).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати