Перенесення робочих днів у 2022 році

14 листопада 2021
19031
Середній бал: 5 із 5
юрист-практик, експерт з питань охорони праці

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Дізнайтеся, які робочі дні він рекомендував перенести у 2022 році, а також, в якому місяці українці відпочиватимуть найбільше.

Перенесення робочих днів 2022

Не пізніше ніж за три місяці до святкових та неробочих днів Кабмін видає розпорядження, в якому рекомендує керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Це передбачено ст. 67 Кодексу законів про працю України.

Хто має право на скорочену тривалість робочого тижня

У 2022 році працівники підприємств, які скористаються рекомендацією Кабміна, двічі матимуть чотири вихідних підряд. Для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, пропонують перенести робочі дні:

 • з понеділка 7 березня на суботу 12 березня;
 • з понеділка 27 червня на суботу 2 липня.

Отже, у березні та червні українці отримають чотириденні довгі вихідні для того, аби відсвяткувати Міжнародний жіночий день та День Конституції.

Така рекомендація міститься у розпорядженні Кабміну «Про перенесення робочих днів у 2022 році» від 26.08.2021 № 1004-р (далі — Розпорядження). На думку урядовців, перенесення робочих днів у 2022 році створить сприятливі умови для святкування, а також дасть змогу українцям заздалегідь підготуватися до відпочинку.

Перенесення робочих днів у 2021 роціЗверніть увагу! Розпорядження Кабміну не стосується працівників органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ.

Роботодавець не зобов’язаний дотримуватися рекомендацій Кабміну, проте якщо вважає їх слушними, то:

 • готує наказ про перенесення робочого дня;
 • погоджує проєкт наказу з профспілкою (ч. 5 ст. 67 КЗпП);
 • ознайомлює працівників із наказом.

Святкові і неробочі дні у 2022 році

Святкові і неробочі дні визначає стаття 73 КЗпП. Це, зокрема:

 • 1 січня — Новий рік (п’ятниця)
 • 7 січня (четвер) і 25 грудня (субота)  — Різдво Христове
 • 8 березня — Міжнародний жіночий день (понеділок)
 • 1 травня — День праці (субота)
 • Пасха (Великдень) — 2 травня (неділя)
 • 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (неділя)
 • Трійця — 20 червня (неділя) 
 • 28 червня — День Конституції України (понеділок)
 • 24 серпня — День незалежності України (вівторок)
 • 14 жовтня — День захисника України (четвер)

Перенесення робочих днів у 2021 році  Як надають щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими умовами праці

З урахуванням свят українці матимуть довгі триденні вихідні у січні, квітні, травні, червні, жовтні та грудні. На ці місяці припадають Новий Рік, Різдво (за православною традицією — в січні, а за католицькою — в грудні), Великдень, День праці, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Трійця, День Незалежності та День захисників України.

Найбільше днів для відпочинку буде на самому початку 2022-го року — в січні (12 вихідних). Травень, червень та жовтень матимуть по 11 вихідних.

У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Ви маєте це знати!

Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у ст. 51 КЗпП, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

Напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Також потрібно пам’ятати, що за поданням релігійних громад інших (неправославних) конфесій, зареєстрованих в Україні, керівництво підприємств надає особам, які сповідують відповідні релігії, до трьох днів відпочинку протягом року для святкування їх великих свят з відпрацюванням за ці дні.

Робота у святкові та неробочі дні

У святкові та неробочі дні допускаються роботи, припинення яких неможливе через виробничо-технічні умови (безперервно діючі підприємства, установи, організації), роботи, викликані необхідністю обслуговування населення (ст. 73 КЗпП).

Роботодавець зобов’язаний компенсувати роботу працівника у вихідні (святкові, неробочі) дні. Зробити це можна одним із двох способів:

 • у вигляді подвійної оплати,
 • наданням іншого дня відпочинку (ст. 72 КЗпП).

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, зокрема за роботу у вихідні, на роботодавця очікує грошове покарання у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

logo