Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Технічний огляд транспортних засобів

 • 28 лютого 2018
 • 665

Огляд транспортних засобів проводиться згідно з постановою Кабміну «Про затвердження Порядку проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу» № 137 від 30 січня 2012 року (далі – Постанова). За результатами перевірки встановлюється придатність до експлуатації або її неможливість.

Обов’язковий технічний контроль проводиться з такою періодичністю:

 • для автобусів та транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації – двічі на рік;
 • для легкових автомобілів, які використовуються для перевезення вантажів або пасажирів з метою отримання прибутку, зі строком експлуатації більше 2 років – двічі на рік;
 • для вантажних автомобілів вантажопідйомністю до 3,5 тонн, причепів до них зі строком експлуатації більше 2 років – кожні 2 роки;
 • для таксі, вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонн та причепів до них (незалежно від строку експлуатації) – щороку.

Увага!

Замовник має право вільно обирати виконавця проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу незалежно від того, де він був зареєстрований.

Згідно з п. 12. Постанови технічний контроль транспортного засобу проводиться після зовнішнього огляду, який здійснюється з метою:

 • ідентифікації транспортного засобу:
 • звірки ідентифікаційних номерів та номерних знаків транспортного засобу з даними реєстраційних документів;
 • встановлення комплектності.

Якщо ідентифікаційні номери та (або) номерні знаки не відповідають даним реєстраційних документів транспортного засобу, контроль не проводиться.

Перед проведенням технічного контролю транспортний засіб має бути повністю укомплектований, чистий та заправлений експлуатаційними рідинами.

Обов’язковий технічний контроль проводиться згідно з Технологічними вимогами до засобів перевірки технічного стану, обслуговування і ремонту колісного транспортного засобу (затверджені наказом Міністерства інфраструктури України № 106 від 15 лютого 2012 року) та Вимогами до перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу (затверджені наказом Міністерства інфраструктури України № 710 від 26 листопада 2012 року).

Відповідно до п. 16. Постанови виконавець здійснює фотофіксацію процесу проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу, про що попереджає замовника.

Така фотофіксація відбувається під час зовнішнього огляду транспортного засобу, перевірки фар, гальмової системи методом стендових випробувань з фіксацією загального вигляду транспортного засобу та номерного знака.

На фото обов’язково мають бути вказані дата і час. Вони мають відповідати даті та часу видачі протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу (див. Додаток 1). Фото транспортного засобу під час перевірки гальмівної системи та номерного знаку друкується на зворотному боці протоколу. Результати перевірки повинні зберігатися протягом 3 років.

Розрахунковий час технічного контролю транспортного засобу загального призначення максимально становить:

 • для причепів (напівпричепів) – 30 (40) хвилин;
 • для легкових автомобілів – 40 хв;
 • для вантажних автомобілів – 60 хв;
 • для автобусів – 65 хв.

Для спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів або транспортних засобів, обладнаних додатковим устаткуванням, цей час може бути змінено.

Якщо результат перевірки є позитивним, то відповідно до п. 18. замовнику видається протокол перевірки технічного стану. У ньому зазначається час проведення наступного технічного контролю.

Якщо результат негативний або дані у свідоцтві про реєстрацію не відповідають даним ідентифікації транспортного засобу, складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу (див. Додаток 2).

Повторна перевірка технічного стану транспортного засобу проводиться після усунення невідповідності, виявленої під час попередньої перевірки.

Згідно з п. 22. Постанови передача інформації до загальнодержавної бази даних про результати обов’язкового технічного контролю здійснюється кожної зміни з використанням електронних засобів зв’язку. Така база ведеться територіальним органом з надання сервісних послуг МВС.

Скачати Додаток 1 (протокол перевірки)

Скачати Додаток 2 (акт невідповідності)

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати