Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Протипожежну декларацію можна подати онлайн

  • 16 лютого 2018
  • 185

Декларація відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки є документом, що дає право на початок роботи новоутворених підприємств або початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості. Відтепер декларацію можна подати онлайн в будь-який зручний для підприємця час 24 години 7 днів на тиждень.

Порядок подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2013 р. № 440 (далі – Порядок).

Порядком передбачено, в яких випадках суб’єкт господарювання має подавати декларацію відповідності вимогам протипожежної безпеки:

  • при відкритті нового бізнесу;
  • на початку використання нових приміщень, будівель та споруд.

Водночас декларація не подається:

  • у разі використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду;
  • орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на такий об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано його власником;
  • у разі використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

14 лютого постановою Кабміну № 80 в Порядок внесені відповідні зміни. Його приведено у відповідність до Законів України «Про адміністративні послуги» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами — підприємцями».

Документом вдосконалено процедуру подання і реєстрації декларації та надано можливість суб’єкту господарювання не засвідчувати її відбитком своєї печатки або у разі відсутності печатки — нотаріально.

СКАЧАТИ ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ

Протипожежну декларацію можна подати онлайн

Зокрема передбачено, що декларацію відповідності вимогам протипожежної безпеки можна подавати в режимі онлайн. Електронна послуга доступна через https://e-services.dsns.gov.ua/ і https://www.kmu.gov.ua/ua/services. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.

Увага!

Декларація подається замовником особисто, спосіб електронної ідентифікації – електронний цифровий підпис.

Також створено єдиний електронний реєстр, в якому будуть зберігатися дані щодо всіх наданих декларацій. Цей реєстр буде відритим. Тепер можна буде легко перевірити онлайн, чи задекларував конкретний підприємець відповідність свого об’єкта вимогам протипожежної безпеки, хто відповідальний за безпеку і де придбано протипожежне обладнання.

Під час презентації нової електронної послуги з реєстрації декларації відповідності вимогам протипожежної безпеки в режимі онлайн голова ДСНС України Микола Чечоткін також анонсував наступну адмінпослугу, яка буде доступна в електронному вигляді найближчим часом. Йдеться про отримання ліцензій на виконання робіт протипожежного призначення.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати