Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Проекти виконання робіт

 • 15 липня 2017
 • 581

Проект виконання робіт (далі – ПВР) – це вид проектно-технологічної документації, яка розробляється на основі робочої документації та проекту організації будівництва (далі – ПОБ) і визначає та деталізує технологію, організацію та умови виконання будівельних робіт.

Проекти виконання робіт у будівництві

Згідно з ДБН А.3.1-5:2016 «Організація будівельного виробництва» ПВР має містити рішення з технології та організації виконання будівельних робіт на об’єкті будівництва або окремих його черг, пускових комплексів, окремих видах чи етапах робіт, а також перелік необхідної виконавчої документації.

Проект виконання робіт. Зразок

Проекти виконання робіт

При розробленні ПВР до уваги беруться характеристики матеріалів і конструкцій, задіяних будівельних машин, обладнання, технічних засобів, а також умови виконання робіт. У разі виконання робіт в умовах ущільненої забудови враховуються матеріали технічного обстеження прилеглих об’єктів, а також вимоги до виконання робіт в таких умовах.

Проекти виконання робіт у будівництві Читайте також: 

Перелік ПВР, необхідних для будівництва об’єкта, та ступінь їх деталізації встановлюється з урахуванням обсягів робіт, їх складності та ступеня механізації, розподілу між виконавцями, поетапних змін виробничих умов, категорії складності об’єкта будівництва, категорії відповідальності окремих конструкцій тощо.

Будівельні роботи виконують на підставі ПВР та/або технологічних карт.

Орієнтовний склад і зміст ПВР визначається на основі Додатка K. У складі ПВР основними документами є:

 • об’єктний будівельний генплан на виконання відповідного етапу робіт на об’єкті будівництва;
 • за необхідності технологічні карти або схеми;
 • схеми спільної роботи будівельних механізмів та/або обладнання;
 • пояснювальна записка.

Скачати додаток К

Форми документів у складі ПВР приймаються відповідно до Додатка Л.

ПВР повинен бути узгоджений з ПОБ за такими основними показниками:

 • межі будівельного майданчика;
 • прийняті методи будівництва;
 • принципові рішення з організації і послідовності робіт;
 • вимоги щодо міцності, стійкості та надійності об’єкта будівництва;
 • вимоги комплексної безпеки будівництва.

Скачати додаток Л

При проведенні капітального ремонту об’єкта будівництва на підставі дефектних актів, за необхідності, розробляється проект виконання робіт з ремонту.

Вихідними матеріалами для розроблення ПВР є:

 • ПОБ;
 • робоча документація;
 • умови поставки матеріалів, конструкцій, готових виробів і устаткування, виробничо-технологічної комплектації і перевезення будівельних вантажів;
 • умови використання будівельних машин і транспортних засобів;
 • умови забезпечення робочими кадрами будівельників з основних професій, можливі режими використання робочого часу, а в необхідних випадках – умови організації будівництва і виконання робіт вахтовим методом;
 • матеріали і результати технічного обстеження існуючих будівель та споруд при їх реконструкції, капітальному ремонті чи технічному переоснащенні, а також вимоги до виконання будівельних робіт в умовах діючого об’єкта (виробництва);
 • матеріали і результати технічного обстеження прилеглих будівель та споруд, а також вимоги до виконання робіт в умовах ущільненої існуючої забудови.

ПВР розробляє будівельна організація на види та етапи робіт, які вона виконує. Для складних видів робіт ПВР може розроблятися із залученням проектних організацій (у тому числі у складі проектної документації) або науково-дослідних організацій відповідного напряму діяльності.

ПВР при виконанні робіт на висоті

Проекти виконання згадуються і в іншому нормативному акті – НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті» (далі – Правила).

На кожному підприємстві залежно від місцевих умов і особливостей виробництва роботодавець затверджує наказом перелік робіт на висоті, які виконуються за нарядами-допусками. До нарядів додаються проекти виконання робіт чи технологічні карти за рішенням осіб, які мають право видачі нарядів, з урахуванням вимог цих Правил.

Скачати бланк Наряд-допуск для виконання робіт на висоті

Наряд-допуск для виконання робіт на висоті бланк

Типи, перелік необхідних засобів захисту та порядок безпечного виконання робіт на висоті зазначаються у наряді та ПВР.

Під час одночасного виконання робіт декількома організаціями на будівельному об’єкті, майданчику тощо роботи механізованими інструментами виконуються відповідно до розробленого та затвердженого ПВР.

Максимальна довжина опорних і страхувальних канатів, що використовуються під час виконання робіт на висоті, визначається ПВР. Також в ПВР зазначаються місця закріплення страхувальних канатів і карабінів запобіжних поясів працівників.

Вимогам ПВР або технологічних карт мають відповідати місця установки, способи кріплення лебідок, розташування блоків. Відповідно до ПВР виконується робота з колисок.

Проекти виконання робіт у будівництві Читайте також в електронному журналі:

Роботу з механізованих пересувних помостів виконують з дотриманням послідовності, вказаної в ПВР. Забороняється розбирати риштування настили, конструкції способом обвалення. Їх розбирання виконується тільки з дотриманням послідовності, передбаченої ПВР.

За нарядом та ПВР здійснюються:

 • роботи на димових трубах;
 • монтаж чи демонтаж стальних, залізобетонних та збірних конструкцій.

Установку панелей в проектне положення, їх закріплення, розстропування, зварювання та замонолічування проводиться із самопіднімальних колисок, підйомників згідно з ПВР. Також у ПВР зазначаються необхідність використання інвентарних стропів, вантажозахоплювальних пристосувань при стропуванні конструкцій та безпечні методи зняття стропів, траверс тощо з установлених конструкцій.

Роботи на висоті в безопорному просторі та на конструкціях (елементах конструкцій) споруд, будівель тощо з використанням верхолазного спорядження проводяться за нарядами. За рішенням осіб, яким надано право видачі нарядів, до нарядів додаються ПВР або технологічні карти. При виконанні робіт з використанням відкритого вогню (електрозварювальних, газозварювальних), різальних, обертових інструментів тощо в наряді (ПВР) передбачають додаткові заходи безпеки.

Проект производства работ. Скачать пример

Проект производства работ

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати