Які нормативні акти регламентують проведення дератизації

70
Відомо, що гризуни можуть бути джерелом небезпечних для людей та домашніх тварин хвороб. Саме тому для боротьби з ними проводиться дератизація – комплекс заходів, спрямований на знищення мишоподібних гризунів.

Дератизація, так само, як дезінфекція та дезінсекція, належить до дезінфекційних заходів, спрямованих на знищення у середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб та їх переносників – комах і гризунів.

У Законі України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III визначено правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та підприємств, спрямованої на:

  • запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини;
  • локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій.

Він також встановлює права, обов’язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.

Дератизація згадується в ст. 16 цього закону «Захист населення від інфекційних хвороб, спільних для тварин і людей (зооантропонозних інфекцій». Зокрема, в ній вказано, що такий захист забезпечується:

  • проведенням ветеринарно-санітарних, протиепізоотичних, профілактичних та протиепідемічних заходів під час догляду за тваринами, виробництва, переробки та реалізації продукції тваринництва;
  • дотриманням усіма господарюючими суб’єктами вимог ветеринарних, санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм;
  • контролем місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за їх дотриманням.

З метою запобігання виникненню та поширенню зооантропонозних інфекцій серед людей місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування:

  • затверджують комплексні програми і плани профілактики та боротьби з цими інфекціями;
  • затверджують правила утримання тварин у домашніх умовах, виділяють і облаштовують на територіях населених пунктів місця для їх вигулювання, забезпечують відлов, тимчасове утримання та регулювання чисельності бродячих тварин;
  • забезпечують систематичне проведення дератизації на територіях населених пунктів, у місцях масового відпочинку населення та рекреаційних зонах.

Роботи з дезактивації, дезінсекції, дератизації та дезінфекції приміщень належать до робіт з підвищеною небезпекою (п. 37 Переліку робіт з підвищеною небезпекою). Порядок проведення дератизації визначається сферою господарювання. Наприклад, існує Інструкція з проведення санітарної обробки – дезінфекції, дезінсекції та дератизації об'єктів птахівництва, затверджена наказом Державного департаменту ветеринарної медицини, Мінагрополітики України від 20.06.2007 № 69.

Які нормативні акти регламентують проведення дератизації Читайте також на порталі: 

Вона встановлює порядок проведення санітарної обробки – дезінфекції, дезінсекції та дератизації об'єктів птахівництва з профілактичною або вимушеною метою, з метою недопущення захворювання птиці у разі спалаху хвороби і розповсюдження інфекції.

При проведенні дезінфекції, дератизації та дезінсекції необхідно дотримуватись правил особистої гігієни та безпеки, санітарних норм охорони навколишнього середовища, передбачених чинним законодавством.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль