text
Служба охорони праці

Норми видачі мийних засобів

  • 2 лютого 2018
  • 1482

В яких випадках працівникам видаються мийні та знешкоджувальні засоби? Чи може роботодавець змушувати працівників купувати їх власним коштом? Чи існують норми видачі таких засобів? Дізнайтеся зі статті.

Забезпечення мийними засобами

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про охорону праці» на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами:

Зверніть увагу!

Досить часто можна зустріти помилкове написання – «миючі засоби». Дієприкметники, що закінчуються на  -учий, -ючий, -ачий, -ячий (малюючий, відпочиваючий тощо), невластиві українській мові. Тому таких слів потрібно уникати.

Переліченими засобами також мають забезпечуватися ті, кого залучають до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха та ін., що не передбачені трудовим договором.

Важливо!

Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

Якщо ці засоби передчасно зношуються і в цьому немає провини працівника роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок. Також закон зобов’язує керівників підприємств компенсувати працівнику всі витрати на придбання спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджувальних засобів у разі, якщо їх не закупило підприємство. Однак це має відбуватися на умовах, передбачених колективним договором.

Норми видачі мийних засобів Читайте також: Працюємо з дезінфекційними засобами безпечно

У пошуках норм

Загальні умови використання мийних засобів визначені в Технічному регламенті мийних засобів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 № 717, та державних санітарних нормах (наприклад ДСанПіН 2.2.9.027-99. Санітарні правила і норми безпеки продукції парфумерно-косметичної промисловості»).

Зокрема, у Технічному регламенті встановлено вимоги до мийних засобів і поверхнево-активних речовин, що входять до їх складу. Згідно з документом, введення в обіг мийних засобів та поверхнево-активних речовин можливе тільки в разі, коли вони не загрожують безпеці навколишнього природного середовища. Такі засоби мають відповідати вимогам щодо:

  • рівня біологічного розкладу поверхнево-активних речовин;
  • маркування мийних засобів;
  • інформації, яка надається на запит визначених законодавством органів виконавчої влади;
  • обмеження щодо вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах.

Кодексом законів про працю України (ст. 165) передбачена безплатна видача мила та інших знешкоджувальних засобів на роботах, пов’язаних із забрудненням, за встановленими нормами.

От тільки з нормами не все так просто наразі. У радянські часи ці норми визначали такі документи.

  • Постанова Народного комісаріату праці СРСР «Список категорій робітників та службовців, яким повинно видаватися спецмило додому (у кількості 1 ф. на місяць) понад мило, що знаходиться в підприємствах при умивальниках (ст. 141 Кодексу законів про працю)» від 20.09.1923 № 80 (не застосовується на території України від 17.03.2017).
  • Постанова Держкомпраці СРСР, ВЦРПС «Про норму видачі мила працівникам вугільних (сланцевих) шахт, розрізів, збагачувальних і брикетних фабрик, шахтобудівних і шахтомонтажних організацій вугільної промисловості» від 1.08.1989 № 261а/15-90а.
  • Постанова Народного комісаріату праці СРСР «Список категорій робітників по металопромисловості, яким повинно видаватися спецмило для дому (у кількості 1 ф. у місяць) понад мило, що знаходиться на підприємстві при умивальнику» від 26.06.1923 № 270/775».

На ці та інші документи можна орієнтуватися при визначенні норм видачі мийних та знешкоджувальних засобів на підприємстві, однак доцільно було б закріпити їх у колективному договорі.

Також згідно з колективним договором роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль