Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Пенсія за віком на пільгових умовах медичних працівників

  • 16 травня 2016
  • 6448

Дізнайтеся про особливості надання пенсії за віком на пільгових умовах працівникам закладів охорони здоров’я, а саме, які категорії медичних працівників мають право на таку пенсію

Нормативне регулювання

Право працівників закладів охорони здоров’я на пенсію за віком на пільгових умовах визначають за чинними на сьогодні Списками № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженими постановою КМУ від 16.01.2003 № 36.А саме застосовують розділ ХІХ «Охорона здоров’я» Списку № 1 і розділ ХХІV «Охорона здоров’я та соціальна допомога» Списку № 2.

Пенсія за віком на пільгових умовах медичних працівників Читайте на порталі: Атестація робочих місць за умовами праці

Право на пенсію за віком на пільгових умовах медичних працівників за Списком № 1

Право на пенсію за віком на пільгових умовах мають усі медичні працівники підземних здоровпунктів, тобто які повний робочий день під землею обслуговують працівників шахт, копалень і рудників.

За розділом ХІХ «Охорона здоров’я» Списку № 1 право на пільгову пенсію мають лікарі-рентгенологи; лікарі, рентгенолаборанти, молодші спеціалісти з медичною освітою, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок); молодші спеціалісти з медичною освітою рентгенівських відділень (кабінетів); рентгенолаборанти флюорографічних кабінетів.

Пенсія за віком на пільгових умовах медичних працівників Оцінка умов праці

Право на пільгову пенсію за Списком № 1 також мають лікарі-рентгенологи і рентгенолаборанти кабінетів комп’ютерної діагностики. А от працівники на апаратах магнітно-резонансної томографії не мають права на пенсію за віком на пільгових умовах. Адже магнітно-резонансна томографія не застосовує рентгенівське випромінювання.

Пільгова пенсія за Списком № 1 нараховується також працівникам закладів охорони здоров’я, які безпосередньо працюють з радіоактивними речовинами або на гамма-терапевтичних апаратах. При цьому активність радіоактивних речовин на робочому місці цих працівників — понад 10 мілікюрі радію-226 або еквівалентної за радіотоксичністю кількості радіоактивних речовин. До цієї категорії належить персонал відділень радіоізотопної діагностики, медпрацівники радіологічних відділень, де онкохворим під час гамма-терапії вводяться радіоактивні речовини, і вони тимчасово стають носіями джерела гамма-випромінювання.

Пенсія за віком на пільгових умовах медичних працівників Класифікація умов праці

Право на пенсію за віком на пільгових умовах медичних працівників за Списком № 2

Список медпрацівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, визначено у розділі ХХІV «Охорона здоров’я та соціальна допомога» Списку № 2. До них належать:

  • медичні і фармацевтичні працівники, які заразилися під час виконання службових обов’язків вірусом імунодефіциту людини;
  • молодші медичні сестри (санітарки-прибиральниці) патологоанатомічних бюро, центрів, відділень, прозекторських, моргів;
  • працівники закладів охорони здоров’я, які працюють з радіоактивними речовинами з активністю на робочому місці не менш як 0,1 мілікюрі радію 226 або еквівалентною за радіотоксичністю кількістю радіоактивних речовин;
  • працівники протичумних закладів.

Варто звернути увагу на позиції 24а−24к розділу ХХІV «Охорона здоров’я та соціальна допомога» Списку № 2. Головною умовою під час визначення права на пільгову пенсію працівників, посади і професії яких визначено цими позиціями, є безпосереднє обслуговування хворих протягом повного робочого дня (80% робочого часу). Це має бути підтверджено за результатами атестації робочих місць.

Остаточне рішення щодо переліку посад, працівники яких безпосередньо обслуговують хворих, у кожному конкретному випадку приймає адміністрація медзакладу на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати