Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Порядок продовження строку дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

  • 19 січня 2018
  • 1715

У статті ви знайдете відповіді на питання про порядок отримання та продовження строку дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Також дізнаєтеся про те, що робити, якщо органа, котрий має продовжити строк дії дозволу, більше не існує.

Фізичні або юридичні особи, які мають намір здійснювати діяльність, що може становити підвищену небезпеку, повинні узгодити з державою своє право на провадження такої діяльності шляхом отримання відповідних дозволів. Обов’язковість отримання таких дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки передбачена ст. 21 Закону України «Про охорону праці».

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання. Таку експертизу мають проводити експертно-технічні центри, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежні експертні організації, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці.

Залежно від сфери застосування строк дії дозволу становить:

  • на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки – 5 років (з подальшим його продовженням);
  • на застосування машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки – безстроково.

Процедура видачі або відмови у видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів встановлена у Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (далі – Порядок № 1107).

Згідно з п. 15 Порядку№ 1107 строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки становить 5 років. Продовжити його може орган, який видав такий дозвіл.

Строк дії дозволу може бути продовжено на наступні 5 років у разі, якщо роботодавець не порушував умов дозволу під час його дії. Продовження строку відбувається на підставі заяви роботодавця, поданої у передбаченому законодавством порядку.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавець порушив його умови, зокрема не дотримувався вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, чи допустив виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи.

У деяких випадках, коли орган, який видав дозвіл, був реорганізований, у підприємців виникає питання про строк дії виданих таких органом дозволів. Зокрема, у 2014 році Кабінет Міністрів України своєю постановою від 10 вересня № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» реорганізував шляхом злиття Державну інспекцію з питань праці та Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки. Після злиття цих органів було утворено Державну службу України з питань праці.

Пунктом 5 цієї постанови Уряду передбачено, що центральні органи виконавчої влади, які утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються.

Відповідно, якщо роботодавець не порушував умов дозволу, виданого Держгірпромнаглядом на підставі Порядку № 1107, строк дії такого дозволу може бути продовжений в установленому законодавством порядку.

Скачати бланки документів, необхідних для отримання і продовження строку дії дозволів, одним архівом

Порядок продовження дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

За інформацією Держпраці у Тернопільській області

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати