Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

В яких випадках підприємство має право не допускати інспекторів Держпраці до перевірки

  • 10 січня 2018
  • 3957

Інженерам із охорони праці варто знати, яких помилок припускаються перевіряльники під час інспекцій. На підставі цих помилок можна оскаржити приписи та вберегти підприємство від незаслужених тисячних штрафів.

Інспектор має право проводити інспектування, якщо у нього є службове посвідчення (п. 9 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295; далі — Постанова № 295).

Форму посвідчення інспектора Держпраці Міністерство соціальної політики України затвердило наказом від 24.05.2017 № 866. Якщо у того, хто перевіряє, немає такого посвідчення або закінчився строк дії посвідчення чи воно взагалі не відповідає затвердженій формі, підприємство має право відмовити в допуску до перевірки.

Випадки, за яких підприємство має право не допускати інспекторів Держпраці до перевірки, вказані у статті 10 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі — Закон № 877).

Підприємство має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів нагляду, зокрема, через те, що вони не надали копії документів, передбачені цим Законом, або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Закону (ст. 10 Закону № 877).

Тож якщо перевіряльники порушили хоча б одну із вимог щодо оформлення документів, то вони вчинять незаконно, намагаючись застосувати заходи відповідальності до роботодавця за недопуск до об’єкта перевірки.

Правом не допускати інспектора до перевірки роботодавець має скористатися одразу, як виявить недоліки. Інакше такі порушення суд не вважатиме безумовною підставою для того, щоб скасувати рішення органу державного нагляду (контролю), прийнятого за результатами проведених заходів. Таку ж правову позицію щодо застосування норм матеріального права вже висловили у постанові Верховного Суду України від 19.09.2011 у справі № 21-130а11.

Вам також може бути цікаво:

Про інші проступки інспекторів праців, які «врятують» підприємства від необґрунтованих штрафів, дізнайтеся зі статті Які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку?

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся