Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

На сторожі безпеки сторожа: як правильно організувати охорону сільгоспоб’єктів взимку

  • 3 січня 2018
  • 293

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, залучених до охорони сільськогосподарських підприємств, а також створення умов для їх безпечної роботи.

Аналіз нещасних випадків у секторі АПК свідчить про те, що найчастіше вони трапляються з особами, які залучені до охорони об’єктів, територій, будівель і споруджень сільгосппідприємств, з таких причин:

Немало нещасних випадків з тяжкими наслідками спричинені тим, що сторожі перебувають на роботі у стані алкогольного сп'яніння, допускають сторонніх осіб на територію, яка охороняється, або самі виходять за межі об’єкта, що перебуває під наглядом.

На сторожі безпеки сторожа: як правильно організувати охорону сільгоспоб’єктів взимку Читайте також: Про охорону праці на підприємствах сільського господарства

Мало хто зі сторожів уявляє, як саме потрібно правильно чергувати, що робити в екстрених ситуаціях. Причина такого незнання в тому, що зазвичай відповідальні особи не проводить систематичного навчання для сторожів, не розробляють для них інструкцій з охорони праці.

У зимовий період, коли погодні умови особливо несприятливі, керівникам сільгосппідприємств потрібно звернути особливу увагу на те, наскільки ретельно та кваліфіковано виконують свої обов’язки сторожі. При цьому обов’язок підприємця – забезпечити їх теплим спецодягом, засобами зв’язку, освітлювальними й обігрівальними приладами тощо. Необхідно також провести відповідні інструктажі та навчання.

Що допомагає зробити працю сторожів більш безпечною взимку? Варто перелічити ключові моменти:

  • суворе дотримання правил протипожежної безпеки;
  • наявність засобів пожежогасіння (вони мають бути у справному стані);
  • вміння сторожів ними користуватися;
  • постійний контроль (обхід або об’їзд пунктів охорони) представниками адміністрації підприємства;
  • суворий контроль за нагрівальними електроприладами (ізоляція електропроводки, захищеність нагрівальних елементів);
  • забезпечення сторожів дровами або іншими матеріалами, необхідними для підтримки належної температури в сторожці.

Безаварійна робота підприємств не менше залежить від того, наскільки відповідально ставляться до своїх робочих обов’язків самі сторожі. Вони мають подбати про безпечний доступ до води і опалювальних матеріалів, вчасно прибирати снігові замети, а також дотримуватися норм безпеки під час обходу територій поблизу будівель і споруд, з дахів яких можуть впасти бурульки або крижані чи снігові брили.

На сторожі безпеки сторожа: як правильно організувати охорону сільгоспоб’єктів взимку Читайте також: Як захистити працівників від переохолодження

Правильна організація робіт, суворе дотримання правил охорони праці та безпеки виробництва допоможуть запобігти виникненню нещасних випадків.

За інформацією Держпраці в Одеській області

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати