Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Пожежна безпека готелях: нові та старі вимоги

  • 22 грудня 2017
  • 840

Останнім часом люди подорожують взимку не менше, ніж літом. А з настанням новорічних і різдвяних свят особливо популярним стає відпочинок на гірськолижних курортах. Тож власникам готелів та іншим відповідальним особам потрібно належним чином підготуватися до прийому відвідувачів, передусім подбавши про пожежну безпеку. За порушення Правил пожежної безпеки передбачена не тільки адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

У разі недотримання персоналом готелю правил пожежної безпеки (це може відбуватися не тільки навмисно, а і через необережність, дії або бездіяльності персоналу готелю), відпочивальник має передусім звернутися до керівника готелю. Якщо відповідальна особа не усуне порушення – до Державної служби з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС).

Вимоги до пожежної безпеки у будинках для тимчасового проживання людей (сюди входять не тільки готелі, а й гуртожитки, мотелі, кемпінги, санаторії, будинки та бази відпочинку, профілакторії) прописані в Правилах пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ від 30.12.2014 року №1417 (далі — Правила), а саме в главі 5 розділу VІ.

Згідно з цими Правилами адміністрація готелю має ознайомлювати всіх мешканців з основними вимогами пожежної безпеки (під розпис). У кожному номері або кімнаті будинку для тимчасового проживання на видному місці мають розміщуватися план евакуації з відповідного поверху, в якому вказується:

  • конкретний номер або кімната;
  • евакуаційні виходи та шляхи руху до них;
  • місця розміщення вогнегасників та ручних пожежних сповіщувачів.

Схема розміщення переносних вогнегасників

Приклад. Схема розміщення переносних вогнегасників

Крім цього вивішується пам’ятка про дії на випадок пожежі та правила пожежної безпеки (інформація подається двома мовами: українською та англійською).

Пожежна безпека готелях: нові та старі вимоги Читайте також: Приклади текстів мовленнєвих повідомлень системи оповіщування про пожежу та управління евакуацією людей у будинках та спорудах

Законодавцем передбачено, що в готелях має здійснюватися цілодобове чергування персоналу. Черговий повинний мати при собі ключі від усіх дверей евакуаційних виходів, справний ліхтар. Відповідальна особа має знати, як викликати відповідні служби у разі виникнення пожежі та як діяти в такій ситуації. Окрім того, всі працівники готелю проходять обов’язкові інструктажі з пожежної безпеки, адже під час евакуації людей їх дії повинні бути злагоджені та ефективні.

Наказом Міністерства внутрішніх справ від 31 липня 2017 року № 657 внесено зміни до Правил. Стосувалися вони, зокрема, і розділу VІ, в якому прописані основні вимоги пожежної безпеки до будинків для тимчасового проживання людей.

Пункт 5.6 Правил було викладено в такій редакції: «Черговий персонал готелів та готельних комплексів з кількістю місць для проживання 50 осіб і більше, а також мешканці цих об’єктів мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі для організації евакуації людей у разі виникнення пожежі».

Передбачено Правилами і низку заборон з пожежної безпеки в готелях. Зокрема, не дозволено облаштовувати у номерах складські приміщення, майстерні, де використовуються пожежовибухонебезпечні речовини і матеріали. Також не можна здавати їх в оренду під такі приміщення. Окрім того забороняється користуватися в номерах електронагрівальними приладами – для цього адміністрація готелю має виділити спеціальні місця.

Також в готелях, кемпінгах та мотелях мають бути обладнані спеціальні місця для куріння. Кодексом про адміністративні правопорушення (ст. 175-1) передбачено штраф від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за куріння в непередбачених місцях.

За порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки і за використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням встановлений штраф у розмірі від 0,5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо такі порушення здійснили посадові особи, його розмір становитиме від 2 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За порушення вимог пожежної безпеки передбачена не тільки адміністративна, а й кримінальна відповідальність. Зокрема, якщо такі порушення призвели до виникнення пожежі, яка мала тяжкі наслідки (майнова шкода у великому розмірі, загибель людей тощо), за ст. 270 Кримінального кодексу України винних осіб можуть позбавити волі строком від 3 до 8 років.

У будь-якому випадку посадові особи ДСНС проведуть ретельну перевірку і у разі виявлення порушень звернуться до суду, який після розгляду справи притягне винних до передбаченого законом виду відповідальності .


Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати