Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Як уберегти працівників від грипу

  • 19 грудня 2017
  • 146

Щороку грип нагадує про себе і змушує замислюватися над тим, як захистити себе і небайдужих нам людей. Оптимальне рішення – діяти на випередження і правильно підготуватися до зустрічі з небезпекою. Читайте далі про те, що можна для цього зробити та які категорії працівників потрібно захистити передусім.

Чим небезпечний грип?

Грип – це гостра вірусна інфекційна хвороба, небезпечна своїми ускладненнями. Найтяжчі з них – геморагічний набряк легень та набряк-набухання головного мозку – всього за кілька днів можуть привести до смерті. Саме тому так важливо вчасно виявити цей підступний недуг. Однак зробити це не завжди просто, адже грип «маскується» під інші гострі респіраторні вірусні інфекції, які мають не такі тяжкі наслідки. Саме тому такої важливої ролі набуває профілактика, щоб із жодним із цих захворювань взагалі не довелося мати справу.

Як уберегти працівників від грипу Читайте також: Захистіть ваших працівників від перенапруження: сумна статистика захворювань опорно-рухового апарату на підприємствах

Згідно зі статистикою серед всіх інфекційних захворювань, які реєструються в Україні, понад 90% припадає на грип та ГРВІ. Особливо активний вірус в кінці осені та в першій половині зими. Саме в цей період (зазвичай він триває з кінця листопада до початку лютого) в нашому регіоні найчастіше розпочинаються епідемії.

Інфекція передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Заразитися можна навіть від того, хто хворіє на грип у легкій формі. Особа перетворюється на джерело інфекції в останні години інкубаційного періоду і становить небезпеку для інших до 4-5-го дня хвороби. Характерно, що найбільшу концентрацію збудника хворий виділяє в перші дні захворювання. Відповідно, одне з найпростіших правил профілактики грипу звучить так: захворів – сиди вдома.

Вакцинація як засіб профілактики

Одним із засобів профілактики грипу є щорічна вакцинація. Зазвичай протигрипозна вакцина містить антигени трьох штамів вірусу грипу, найбільш поширених у світі на момент проведення вакцинації, які також можуть циркулювати і протягом наступного сезону. Рекомендації щодо них надає Всесвітня організація охорони здоров’я.

Зробити щеплення від грипу бажано за 2–3 тижні до початку епідемічного сезону. Однак не пізно вакцинуватися, навіть якщо сезон захворюваності вже розпочався.

Майте на увазі!

Перед тим, як робити щеплення, потрібно проконсультуватись з сімейним лікарем. Адже для деяких категорій населення можуть існувати протипоказання.

Водночас вакцинація особливо показана тим, хто входить до груп ризику. Це, зокрема:

Іноді роботодавці проводять вакцинацію співробітників (за їх згоди) власним коштом. Зазвичай це прописується в колективному договорі, який діє на підприємстві.

Як уберегти працівників від грипу​ Читайте також: Як захистити працівників від переохолодження

Як не захворіти: загальні поради

Якщо з якихось причин вакцинація протипоказана, особа може мінімізувати шанси захворіти на грип або інші ГРВІ, покращивши резистентність свого організму до дії збудників цих захворювань. Скористайтесь такими порадами:

  • уникайте місць, де вам доведеться контактувати з великою кількістю людей (наприклад, у громадському транспорті);
  • після відвідування місць громадського користування, мийте руки з милом або обробляйте їх спеціальним дезінфекційним засобом;
  • тримайтесь подалі від тих, хто вже захворів;
  • використовуйте марлеву пов’язку в осередках інфекції, а також за перших ознак захворювання;
  • здійснюйте щоденне вологе прибирання приміщень, регулярно провітрюйте їх;
  • лягайте спати вчасно, пам’ятайте, що повноцінний сон триває не менше 7–8 годин на добу;
  • не зловживайте фізичними навантаженнями, чергуйте працю і відпочинок;
  • включіть у свій раціон продукти, багаті на вітаміни (насамперед свіжі фрукти і овочі);

Важливо також пам’ятати, що багато розрекламованих лікарських засобів, покликаних захистити від грипу, не тільки неефективні, а й можуть зашкодити здоров’ю. Тому, перш ніж займатися самолікуванням або рекомендувати колегам якийсь «чудодійний» засіб, потрібно обов’язково порадитися з лікарем.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати