Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям

 • 13 грудня 2017
 • 3558

Парламентський Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалив законопроект про організацію безпеки на виробництві за європейським зразком. Які вимоги до охорони праці в ньому передбачені та до чого варто готуватися роботодавцям у разі його прийняття?

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про охорону праці» (щодо імплементації Директиви 2009/104/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 16 вересня 2009 року) зареєстрований у Верховній Раді 2 червня 2017 року під номером № 6537 (далі – Законопроект № 6537). 12 грудня парламентський Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував Верховній Раді України підтримати його.

Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям Читайте також: Вітчизняна охорона праці по-європейськи: інтерв’ю з Головою Держпраці

Законопроект № 6537 спрямований на впровадження заходів щодо:

 • покращення рівня охорони праці;
 • запобігання нещасним випадкам і травматизму, що виникають на виробництві під час використання обладнання;
 • удосконалення інформаційного забезпечення органів державної влади та населення з питань охорони праці.

Якщо закон на базі Законопроекту № 6537 ухвалять, роботодавці будуть зобов’язані покращити інформування працівників, зокрема, за необхідності мають надавати їм письмові інструкції з охорони праці щодо робочого обладнання, яке використовується. Вони, серед іншого, повинні містити відомості про:

 • умови використання робочого обладнання;
 • передбачувані нештатні ситуації;
 • висновки, які можна зробити на основі досвіду використання робочого обладнання тощо.

Роботодавці також мають інформувати працівників про небезпеку, яку може становити робоче обладнання, розташоване в їхній безпосередній робочій зоні або на майданчику, навіть якщо вони не користуються ним.

Багато вимог, передбачених Законопроектом № 6537, стосується оцінки технічного стану робочого обладнання та устаткування. Зокрема, роботодавці повинні будуть  забезпечити:

 • проведення первинного технічного огляду робочого обладнання після монтажу і перед першим введенням в експлуатацію, якщо безпека його використання залежить від умов монтажу;
 • проведення позачергових технічних оглядів робочого обладнання щоразу, коли трапляються виняткові обставини, які можуть поставити під загрозу його безпеку – такі, як робота з модернізації, аварії, природні явища та тривалі періоди простою;
 • охоплення робочого обладнання періодичними технічними оглядами для своєчасного виявлення та усунення його зносу, який може призвести до небезпечних ситуацій, у строки, що встановлені нормативно-правовими актами та експлуатаційними документами виробника;
 • надання відомостей про результати оцінки технічного стану машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Детальніше про всі заплановані зміни можна дізнатися з документа.

СКАЧАТИ ЗАКОНОПРОЕКТ

Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям

За інформацією ЛІГА:ЗАКОН

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати