text
Служба охорони праці

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення?

  • 12 грудня 2017
  • 1509

Під час інспекційного відвідування або невиїзного інспектування фахівці Держпраці виявили порушення законодавства з охорони праці. Посадові особи об’єкта відвідування негайно відреагували й усунули його ще під час перевірки. Чи потрібно платити штраф у такому випадку підприємству?

Розглянемо ситуацію на конкретному прикладі. Фахівці Управління Держпраці у Житомирській області перевірили товариство з обмеженою відповідальністю з міста Коростень, яке працює у сфері транспорту. Під час інспекційного відвідування вони виявили порушення щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці стосовно 8 співробітників підприємства. З’ясувалося, що ці працівники не отримали заробітну плату в подвійному розмірі за роботу в неробочі та святкові дні у 2017 році, не була вона підвищена на 20% і за роботу в нічний час.

Згідно з трудовим законодавством за кожного працівника, щодо якого вчинене таке порушення, сплачується штраф у десятикратному розмірі його мінімальної заробітної плати. Незважаючи на те, що товариство відразу усунуло порушення і виплатило необхідні кошти працівникам ще під час перевірки, від штрафу його звільнено не було. За недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці підприємству довелося заплатити 256 тисяч гривень.

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення? Читайте також: Які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

Чи правомірно діяли інспектори Управління Держпраці в такому випадку? Відповідь на це запитання можна знайти в Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок). Згідно з п. 29 Порядку заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності передбачані за такі порушення:

  • використання праці неоформлених працівників;
  • несвоєчасна та не у повному обсязі виплата заробітної плати;
  • недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

Вони застосовуються одночасно із внесенням припису та незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.

Однак потрібно пам’ятати, що цей пункт правил стосується тільки перелічених вище порушень. У п. 28 Порядку сказано, що у разі виконання припису інспектора праці в установлений у ньому строк заходи притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності не вживаються.

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення? Читайте також: Відповідальність за порушення охорони праці

У будь-якому випадку припис або вимога інспектора праці можуть бути оскаржені. Для цього протягом 10 днів з дати їх отримання потрібно надіслати скаргу керівнику або заступнику керівника відповідного територіального органу Держпраці (п. 30 Порядку).

Якщо посадова особа не згодна з їхнім рішенням, вона оскаржує його до керівника або заступника керівника Держпраці.

За інформацією Держпраці у Житомирській області 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль