text
Служба охорони праці

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення?

  • 12 грудня 2017
  • 1803

Під час інспекційного відвідування або невиїзного інспектування фахівці Держпраці виявили порушення законодавства з охорони праці. Посадові особи об’єкта відвідування негайно відреагували й усунули його ще під час перевірки. Чи потрібно платити штраф у такому випадку підприємству?

Розглянемо ситуацію на конкретному прикладі. Фахівці Управління Держпраці у Житомирській області перевірили товариство з обмеженою відповідальністю з міста Коростень, яке працює у сфері транспорту. Під час інспекційного відвідування вони виявили порушення щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці стосовно 8 співробітників підприємства. З’ясувалося, що ці працівники не отримали заробітну плату в подвійному розмірі за роботу в неробочі та святкові дні у 2017 році, не була вона підвищена на 20% і за роботу в нічний час.

Згідно з трудовим законодавством за кожного працівника, щодо якого вчинене таке порушення, сплачується штраф у десятикратному розмірі його мінімальної заробітної плати. Незважаючи на те, що товариство відразу усунуло порушення і виплатило необхідні кошти працівникам ще під час перевірки, від штрафу його звільнено не було. За недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці підприємству довелося заплатити 256 тисяч гривень.

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення? Читайте також: Які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

Чи правомірно діяли інспектори Управління Держпраці в такому випадку? Відповідь на це запитання можна знайти в Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок). Згідно з п. 29 Порядку заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності передбачані за такі порушення:

  • використання праці неоформлених працівників;
  • несвоєчасна та не у повному обсязі виплата заробітної плати;
  • недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

Вони застосовуються одночасно із внесенням припису та незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.

Однак потрібно пам’ятати, що цей пункт правил стосується тільки перелічених вище порушень. У п. 28 Порядку сказано, що у разі виконання припису інспектора праці в установлений у ньому строк заходи притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності не вживаються.

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення? Читайте також: Відповідальність за порушення охорони праці

У будь-якому випадку припис або вимога інспектора праці можуть бути оскаржені. Для цього протягом 10 днів з дати їх отримання потрібно надіслати скаргу керівнику або заступнику керівника відповідного територіального органу Держпраці (п. 30 Порядку).

Якщо посадова особа не згодна з їхнім рішенням, вона оскаржує його до керівника або заступника керівника Держпраці.

За інформацією Держпраці у Житомирській області 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все