Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Правила пожежної безпеки у господарських будівлях

  • 16 листопада 2017
  • 1377

Цієї осені, а саме — на початку жовтня набрали чинності Зміни до Правил пожежної безпеки. Що саме змінилося, обговорюємо в статті.

Змін до правил пожежної безпеки затверджено наказом МВС від 31.07.2017 № 657, а набрали чинності ці зміни — 03.10.2017. Під дію змін до правил пожежної безпеки підпали, зокрема господарські будівлі та приміщення. Зміни запровадили нові обмеження та заборони й уточнили питання, які раніше не були чітко визначені.

Правила пожежної безпеки у господарських будівляхВажливо знати, яка відповідальність передбачена за порушення вимог пожежної безпеки

Нові заборони в оновлених правилах пожежної безпеки

Відтепер не можна знижувати рівень пожежної безпеки, встановлений законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта. Порушенням буде і якщо ви зменшите мінімальні протипожежні відстані чи знизите клас вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах.

Увага!

Протипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани) у протипожежних перешкодах потрібно утримувати у справному стані. Заборонено встановлювати будь-які пристрої, предмети тощо, які заважатимуть зачиняти їх.

Заборонили зменшувати кількість та розміри евакуаційних виходів із будівель і приміщень, класи вогнестійкості опорних та огороджувальних конструкцій, використовувати будівельні матеріали з вищими показниками пожежної небезпеки, змінювати інженерні та планувальні рішення й умови освітлення згідно з нормованою вимогою.

Протипожежні двері мають бути справні. Не можна заставляти їх предметами. У приміщеннях, де перебувають люди, евакуаційні двері мають зачинятися лише на засув, яким можна відчинити зсередини. Не допускається забивати, заварювати, замикати на замки, болтові з’єднання та інші запори, що складно відчинити зсередини, двері на шляхах евакуації та евакуаційних виходах.

Правила пожежної безпеки у господарських будівляхДізнайтеся, які існують системи протипожежного захисту

Не можна облаштовувати на підвальних та цокольних поверхах вибухопожежонебезпечні приміщення категорії А та Б, а також зберігати та застосовувати легкозаймисті, вибухові речовини, балони з газами, карбід кальцію та інші речовини і матеріали, що становлять підвищену вибухопожежну небезпеку.

Любителі раціонально організовувати робочий простір мають взяти до уваги, що вже не можна використовувати горища, технічні поверхи й приміщення (зокрема вентиляційні камери, електрощитові) не за призначенням, а також розміщувати в них виробничі і складські дільниці, засмічувати та захаращувати їх сторонніми предметами.

Скачайте та за необхідності адаптуйте до особливостей вашого підприємства Інструкцію про заходи пожежної безпеки для складу

Інструкція про заходи пожежної безпеки для складу

Водночас, допускається улаштовувати на підвальних та цокольних поверхах склади горючих матеріалів, майстерні, де використовують горючі матеріали, якщо вхід до них ізольований від загальних евакуаційних сходових кліток.

Детальніше про інші нововведення змінами до правил пожежної безпеки, а саме:

  • протипожежна безпека АЗС
  • місце зберігання вогнегасників

та інші.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся