Правила пожежної безпеки у господарських будівлях

494
Цієї осені, а саме — на початку жовтня набрали чинності Зміни до Правил пожежної безпеки. Що саме змінилося, обговорюємо в статті.

Змін до правил пожежної безпеки затверджено наказом МВС від 31.07.2017 № 657, а набрали чинності ці зміни — 03.10.2017. Під дію змін до правил пожежної безпеки підпали, зокрема господарські будівлі та приміщення. Зміни запровадили нові обмеження та заборони й уточнили питання, які раніше не були чітко визначені.

Нові заборони в оновлених правилах пожежної безпеки

Відтепер не можна знижувати рівень пожежної безпеки, встановлений законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта. Порушенням буде і якщо ви зменшите мінімальні протипожежні відстані чи знизите клас вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах.

Увага!

Протипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани) у протипожежних перешкодах потрібно утримувати у справному стані. Заборонено встановлювати будь-які пристрої, предмети тощо, які заважатимуть зачиняти їх.

Заборонили зменшувати кількість та розміри евакуаційних виходів із будівель і приміщень, класи вогнестійкості опорних та огороджувальних конструкцій, використовувати будівельні матеріали з вищими показниками пожежної небезпеки, змінювати інженерні та планувальні рішення й умови освітлення згідно з нормованою вимогою.

Протипожежні двері мають бути справні. Не можна заставляти їх предметами. У приміщеннях, де перебувають люди, евакуаційні двері мають зачинятися лише на засув, яким можна відчинити зсередини. Не допускається забивати, заварювати, замикати на замки, болтові з’єднання та інші запори, що складно відчинити зсередини, двері на шляхах евакуації та евакуаційних виходах.

Не можна облаштовувати на підвальних та цокольних поверхах вибухопожежонебезпечні приміщення категорії А та Б, а також зберігати та застосовувати легкозаймисті, вибухові речовини, балони з газами, карбід кальцію та інші речовини і матеріали, що становлять підвищену вибухопожежну небезпеку.

Любителі раціонально організовувати робочий простір мають взяти до уваги, що вже не можна використовувати горища, технічні поверхи й приміщення (зокрема вентиляційні камери, електрощитові) не за призначенням, а також розміщувати в них виробничі і складські дільниці, засмічувати та захаращувати їх сторонніми предметами.

Разом із тим, допускається улаштовувати на підвальних та цокольних поверхах склади горючих матеріалів, майстерні, де використовують горючі матеріали, якщо вхід до них ізольований від загальних евакуаційних сходових кліток.

Детальніше про інші нововведення змінами до правил пожежної безпеки, а саме:

  • протипожежна безпека АЗС
  • місце зберігання вогнегасників

та інші.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль