Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Документація з охорони праці на осіб, залучених до робіт за договором підряду

  • 25 липня 2014
  • 704

Підприємство залучає до вантажно-розвантажувальних робіт вручну та засобами малої механізації працівників сторонньої організації за договором підряду та працівників, які особисто заключають договори. Яку документацію з охорони праці треба оформлювати на залучених осіб? Чи можна фіксувати проведення інструктажів для них у журналах підприємства? Відповіді на ці та інші питання читайте у статті

Договір підряду є однією з форм цивільно-правового договору. За договором підряду одна зі сторін (Підрядник) на власний ризик (своїми силами і засобами) на замовлення іншої сторони (Замовника) зобов’язується виконати та здати йому в установлений договором підряду термін закінчені роботи, а Замовник зобов’язується надати підряднику фронт робіт, передати необхідну для виконання документацію, прийняти від Підрядника закінчені роботи та оплатити їх.

За договором підряду процес організації трудової діяльності залишається за його межами, Підрядник на відміну від працівників (осіб, залучених підприємством (Замовником) на умовах трудового договору) не підпорядковується Правилам внутрішнього трудового розпорядку підприємства, самостійно організовує свою роботу і виконує її на власний ризик, а функції Замовника передбачають конт-роль за ходом і якістю виконаних робіт. Стаття 837 Цивільного Кодексу України вказує, що для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов’язаний одержати спеціальний дозвіл.

Відповідно до пункту 6.3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, вступний інструктаж з питань охорони праці проводять: з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади, а також з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства. Вступний інструктаж з питань охорони праці проводять одноразово перед допуском на територію підприємства.

Керуючись вимогами частини 4 статті 29 Кодексу законів про працю України, яка вказує, що до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони, представники Державної інспекції України з питань праці можуть визнати проведення інструктажу (також і вступного) ознакою трудового договору.

Тобто всі взаємовідносини між Замовником та Підрядником має регулювати договір підряду, також і питання, пов’язані з проведенням інструктажів, навчання, медичного огляду, санітарно-побутовими умовами тощо.

Серед документів, пов’язаних із залученням до робіт Підрядників, на підприємстві доцільно мати:

  • перелік осіб, залучених до робіт на виробничому об’єкті (за наявності об’єктового режиму — охорони задля запобігання доступу на об’єкт виробництва сторонніх осіб);
  • наказ про призначення особи, відповідальної за організацію праці Підрядників (видачу виробничого завдання, виділення робочої зони, контроль ходу та якості виконаних Підрядниками робіт тощо).  

Документація з охорони праці на осіб, залучених до робіт за договором підряду Читайте також: Організаційні заходи у разі залучення підрядника до робіт на території підприємства

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати