text
Служба охорони праці

Навчання з охорони праці при роботі за сумісництвом

  • 26 червня 2013
  • 438

За основним місцем роботи на підприємстві А головний інженер та начальник відділу охорони праці пройшли навчання та перевірку знань у спеціалізованому навчальному закладі. Головний інженер влаштовується на роботу на підприємство Б директором за сумісництвом, а начальник відділу охорони праці — інженером з охорони праці за сумісництвом. Чи повинні вони ще раз проходити навчання і перевірку знань у СНЗ як працівники підприємства Б?

Згідно з пунктом 3.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05; далі — Типове положення), працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи проходять на підприємстві інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Не допускаються до роботи працівники, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці (п. 3.17 Типового положення).

Позачергове навчання і перевірка знань посадових осіб, а також фахівців з питань охорони праці проводяться при переведенні працівника на іншу роботу або призначенні його на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці (п. 5.7 Типового положення).

Якщо посадова особа пройшла навчання та перевірку знань з питань охорони праці у спеціалізованому навчальному закладі відповідно до технології або видів виконуваних робіт на підприємствах А та Б, при цьому термін наступної перевірки знань не настав, то може бути прийняте рішення про чинність наявної перевірки знань з питань охорони праці (у нашому випадку — головного інженера та начальника відділу охорони праці підприємства А).

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Працівника перевели з однієї професії на іншу всередині підрозділу. Дізнайтеся, чи треба його повторно навчати з питань охорони праці 

Якщо ж технологія робіт за місцем роботи на підприємстві А відрізняється від технології робіт на підприємстві Б (наприклад, на підприємстві А посадова особа мала справу з технологією панельного будівництва, а на підприємстві Б матиме справу з технологією монолітно-каркасного будівництва), то позачергове навчання та перевірка знань мають бути обов’язково.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль