Група з електробезпеки інженера з охорони праці

890
Електрообладнання загальноосвітньої школи складається з освітлювальної мережі та 8 комп’ютерів. Особа, відповідальна за електрогосподарство, обслуговує це обладнання і має IV групу з електробезпеки. Інженер з охорони праці проходить 1 раз на 3 роки навчання і перевірку знань з питань охорони праці, до яких також входять питання з електробезпеки. Чи повинен інженер з охорони праці мати групу з електробезпеки?

Відповідно до підпункту 1.3.2 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 09.01.1998 № 4 (НПАОП 40.1-1.21-98; далі — ПБЕЕС), фахівець служби охорони праці повинен мати ІV групу з електробезпеки.

Згідно з пунктом 1.8 глави 1 розділу IV «Організація експлуатації електроустановок» Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258 (далі — ПТЕЕС), особу, відповідальну за електрогосподарство, можуть не призначати споживачі, які мають один несекціонований ввіднорозподільний пристрій напругою до 380 В та електрогосподарство, яке складається з електропобутових і освітлювальних приладів, які розміщені у приміщеннях без підвищеної небезпеки і не знаходяться у вибухо- та пожежонебезпечних зонах.

Керівник споживача після проведення йому електропередавальною організацією інструктажу з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів в обсязі, що відповідає II групі з електробезпеки, відповідає за виконання функцій щодо організації технічної та безпечної експлуатації таких електроустановок та умов електроспоживання. Інструктаж проводиться під час укладання або переоформлення договору про постачання електричної енергії.

У зазначеній ситуації у загальноосвітній школі призначена особа, відповідальна за електрогосподарство, яка має IV групу з електробезпеки. Хоча електрообладнання загальноосвітньої школи складається з освітлювальної мережі (люмінесцентне освітлення класів) та 8 комп’ютерів, але, враховуючи межу експлуатаційної відповідальності, яка має визначатися під час укладання договору на електропостачання між електропостачальною організацією та закладом освіти, контроль за технічним станом ввідно-розподільного пристрою має здійснювати особа, відповідальна за електрогосподарство школи.

Враховуючи те, що відповідно до пункту 1.7 розділу IV ПТЕЕС споживачам, у яких встановлена потужність електроустановок не перевищує 10 кВт, заступника особи, відповідальної за електрогосподарство, можна не призначати, а необхідність ІV групи з електробезпеки у інженера з охорони праці диктується тим, що у разі відсутності особи, відповідальної за електрогосподарство (наприклад, у зв’язку з хворобою або відрядженням), контроль за технічним станом електроустановок може бути тимчасово покладено на фахівця з охорони праці (тобто маємо дублювання частини функціональних обов’язків).

Слід зазначити, що за наявності у закладі освіти договору на обслуговування електроустановок зі спеціалізованою організацією, ІV група з електробезпеки у фахівця з охорони праці не обов’язкова, оскільки ПБЕЕС поширюється на працівників, які обслуговують діючі електроустановки споживачів напругою до 220 кВ.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль