text
Служба охорони праці

Працівник має посвідчення стропальника, але ніколи ним не працював: чи можна допустити до роботи

  • 27 березня 2014
  • 756

На підприємстві один різальник металу має посвідчення про проходження спеціального навчання трирічної давності на стропальника, але стропальником ніколи не працював. Другий різальник металу має посвідчення на стропальника, але стропальником працював 1 рік на іншому підприємстві після отримання посвідчення. Чи можна цим працівникам провести перевірку знань з питань охорони праці у комісії підприємства та допустити їх до роботи стропальниками?

Відповідно до пункту 4.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення), працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, або там, де є потреба в професійному доборі, проходять щороку спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

В обох випадках, зазначених у запитанні, стропальники обов’язково повинні пройти спеціальне навчання на підприємстві або у спеціалізованому навчальному закладі. Без проходження спеціального навчання перевірка знань комісією підприємства з перевірки знань з питань охорони праці та допуск до самостійної роботи буде вважатися порушенням.

Слід зазначити, що Типовим положенням не передбачено перевірку знань нормативно-правових актів з питань охорони праці (у т. ч. повторну) комісією без проходження спеціального навчання. Однак законодавством передбачено й інші вимоги. Наприклад, згідно з підпунктом 5.3.17 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71, позачергова перевірка знань з охорони праці проводиться у разі перерви у роботі за спеціальністю понад 6 місяців. Відповідно до пункту 3.2 Положення про спеціальну підготовку і навчання з питань технічної експлуатації об’єктів електроенергетики, затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України від 09.02.2004 № 75 (ГНД 34.12.102-2004), працівники енергетики проходять спеціальну підготовку в разі переведення на іншу роботу, що потребує додаткових знань з питань технічної експлуатації або додаткових практичних навичок, а також у разі перерви у роботі на займаній посаді (професії) понад 1 рік.

Щодо строку дії посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці, то Типовим положенням такого строку не встановлено, а також не передбачено кількість аркушів для розділу «Відомості про періодичну перевірку знань» цього посвідчення. На практиці у разі заповнення всіх граф цього розділу до посвідчення може бути додано вкладку. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль