Норми безплатної видачі засобів індивідуального захисту

580
Законодавство зобов’язує роботодавців закупити і видати робітникам, трудова діяльність яких супроводжується ризиком для їх життя, здоров’я та працездатності, захисні інструменти та інші пристрої для їх особистої безпеки. Від наявності у робітників достатньої кількості засобів захисту в значній мірі залежить рівень охорони праці та показники травматизму в компанії.

Конкретний перелік посад в компанії, робітникам яких необхідно безкоштовно видати захисні комплекти одягу, спецвзуття та інші ЗІЗ, закріплюється в окремому додатку до діючої колективної угоди

Законодавче регулювання норм безплатної видачі засобів індивідуального захисту

Під час складання такого переліку відповідальна особа має враховувати нормативи щодо надання ЗІЗ, встановлені законодавством:

Акти загальної дії

 • Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, затверджені Державним комітетом України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16.04.2009 № 62.

Застосовується по відношенню до всіх компаній, які використовують найману працю. Норми, в основному, визначають стандарти безпеки для загальних посад всіх типів економічної діяльності за Класифікатором професій ДК 003:2005.

Містять вказівки щодо категорій ЗІЗ, допустимої тривалості їх справного функціонування, специфіку захисних властивостей ЗІЗ в розрізі кожної посади.

 • Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Держгірпромнагляду України від 24.03.2008 № 53.

Регламентує процедуру надання робітникам необхідних ЗІЗ, правила їх утримання, обстеження та ремонту.

Профільні акти

 • Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам машинобудування та металообробної промисловості, затверджених наказом Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 21.02.2006 № 89.
 • Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам, зайнятим у будівельному виробництві, затверджені наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 17.05.2004 № 126.

Нагадуємо, що з метою досягнення безперервності виробничого циклу спеціалістами рекомендується видавати співробітникам по декілька комплектів ЗІЗ. Це дозволить робітникам не переривати робочий процес і користуватися змінним комплектом, якщо первинний комплект перебуває на ремонті або чищенніВаша персональна добірка.

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Розсилка

  © Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008

  
  • Ми в соцмережах
  Позбутьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

  Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І не відволікайтеся!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×


  Запрошуємо 4 серпня на безплатний вебінар
  «Пожежна безпека на підприємстві: загальні вимоги»  У програмі вебінару передбачений час для відповідей на ваші запитання.