Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Норми безплатної видачі засобів індивідуального захисту

  • 20 березня 2017
  • 1144

Законодавство зобов’язує роботодавців закупити і видати робітникам, трудова діяльність яких супроводжується ризиком для їх життя, здоров’я та працездатності, захисні інструменти та інші пристрої для їх особистої безпеки. Від наявності у робітників достатньої кількості засобів захисту в значній мірі залежить рівень охорони праці та показники травматизму в компанії.

Конкретний перелік посад в компанії, робітникам яких необхідно безкоштовно видати захисні комплекти одягу, спецвзуття та інші ЗІЗ, закріплюється в окремому додатку до діючої колективної угоди

Законодавче регулювання норм безплатної видачі засобів індивідуального захисту

Під час складання такого переліку відповідальна особа має враховувати нормативи щодо надання ЗІЗ, встановлені законодавством:

Акти загальної дії

  • Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, затверджені Державним комітетом України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16.04.2009 № 62.

Застосовується по відношенню до всіх компаній, які використовують найману працю. Норми, в основному, визначають стандарти безпеки для загальних посад всіх типів економічної діяльності за Класифікатором професій ДК 003:2005.

Містять вказівки щодо категорій ЗІЗ, допустимої тривалості їх справного функціонування, специфіку захисних властивостей ЗІЗ в розрізі кожної посади.

  • Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Держгірпромнагляду України від 24.03.2008 № 53.

Регламентує процедуру надання робітникам необхідних ЗІЗ, правила їх утримання, обстеження та ремонту.

Профільні акти

  • Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам машинобудування та металообробної промисловості, затверджених наказом Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 21.02.2006 № 89.
  • Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам, зайнятим у будівельному виробництві, затверджені наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 17.05.2004 № 126.

Нагадуємо, що з метою досягнення безперервності виробничого циклу спеціалістами рекомендується видавати співробітникам по декілька комплектів ЗІЗ. Це дозволить робітникам не переривати робочий процес і користуватися змінним комплектом, якщо первинний комплект перебуває на ремонті або чищенні

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати