Вимоги пожежної безпеки в закладах освіти

207
Для освітньо-навчальних установ законодавством встановлені додаткові стандарти пожежної безпеки з метою посиленого захисту життя та здоров’я учасників навчального процесу.

Загальні вимоги пожежної безпеки в закладах освіти

Так, при проектуванні багатоповерхових дитячих дошкільних закладів необхідно передбачити розташування кімнат для дітей за наступним принципом: молодші за віком діти розміщуються на нижчих поверхах.

Килими та інші подібні покриття необхідно міцно прикріплювати до підлоги, оскільки при русі дітей вони можуть скручуватись та заважати проходу.

У дитячих установах, що працюють цілодобово, необхідно призначити відповідальних осіб для чергування вночі. Приміщення чергових має бути облаштоване засобами комунікації і телефонними апаратами. Черговій особі слід видати ключі від кімнат дітей та дверей аварійних виходів, ручний електричний ліхтар, перелік дітей, які залишаються на ніч тощо.

Не дозволяється:

1.передавати в оренду стороннім організаціям навчальні приміщення, спальні корпуси та кімнати з метою експлуатації їх в якості складських чи виробничих приміщень;

 1. розміщувати дітей у приміщеннях, в яких менше двох аварійних виходів; 
 2. зберігати в навчальних установах бензин, гас, балони з киснем та іншими газами;
 3. організувати проведення вогневих робіт в приміщенні в той час, коли там перебувають діти;
 4. для освітлення кімнат використовувати свічки, гасові ліхтарі або світильники.

В цілому, у навчальних кімнатах треба встановлювати тільки ті речі і меблі, що необхідні для безпосереднього проведення навчального процесу. Захаращувати приміщення зайвими матеріалами та обладнанням непотрібно.

Пожежонебезпечні речовини можуть використовуватись учнями тільки під наглядом відповідальної особи, яка самостійно роздає їх учням у безпечній тарі. Після завершення занять усі небезпечні речовини та матеріали мають бути прибрані у спеціально призначені приміщення або сейфи.

Усі роботи, які супроводжуються виділенням токсичних або пожежовибухонебезпечних парів та газів, повинні проводитися лише у витяжних шафах із включеною вентиляцією. Витяжні шафи, в яких проводяться такі роботи, повинні мати верхні та нижні відсмоктувачі, а також бортики, котрі запобігають стіканню рідини на підлогу.

Після закінчення роботи у фотолабораторіях, приміщеннях із рентгенівськими установками проявлені плівки треба передавати на зберігання до архіву. Зберігання невеликої кількості плівки (не більше 10 кілограм) дозволяється у вогнетривкій шафі у кабінеті.

Проведення робіт на дослідних установках, де застосовуються пожежовибухонебезпечні речовини і матеріали, допускається лише після затвердження можливості їх експлуатації з боку уповноваженої комісії, призначеною розпорядженням адміністрації установи. Комісія повинна підготувати заключення про можливість та умови використання таких установок у даному приміщенні.

Всі співробітники освітніх закладів зобов’язані знати правила протипожежної безпеки для роботи із хімічними речовинами і матеріалами та способи їх гасіння при раптовому возгоранні.Ваша персональна добірка.

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Розсилка

  © Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008

  
  • Ми в соцмережах
  Позбутьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

  Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І не відволікайтеся!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×


  Запрошуємо 4 серпня на безплатний вебінар
  «Пожежна безпека на підприємстві: загальні вимоги»  У програмі вебінару передбачений час для відповідей на ваші запитання.