Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Вимоги пожежної безпеки в закладах освіти

  • 3 квітня 2017
  • 1194

Для освітньо-навчальних установ законодавством встановлені додаткові стандарти пожежної безпеки з метою посиленого захисту життя та здоров’я учасників навчального процесу.

Загальні вимоги пожежної безпеки в закладах освіти

Оскільки при проектуванні багатоповерхових дитячих дошкільних закладів необхідно передбачити розташування кімнат для дітей за наступним принципом: молодші за віком діти розміщуються на нижчих поверхах.

Килими та інші подібні покриття необхідно міцно прикріплювати до підлоги, оскільки при русі дітей вони можуть скручуватись та заважати проходу.

У дитячих установах, що працюють цілодобово, необхідно призначити відповідальних осіб для чергування вночі. Приміщення чергових має бути облаштоване засобами комунікації і телефонними апаратами. Черговій особі слід видати ключі від кімнат дітей та дверей аварійних виходів, ручний електричний ліхтар, перелік дітей, які залишаються на ніч тощо.

Змінами до Правил пожежної безпеки в Україні уточнено, що чергові у дитячих закладах мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість дітей та окремо для обслуговуючого персоналу (п.1.3 розділу VI Правил). Раніше в цьому пункті йшлося про «фільтрувальні пристрої для саморятування».

Не дозволяється:

1.передавати в оренду стороннім організаціям навчальні приміщення, спальні корпуси та кімнати з метою експлуатації їх в якості складських чи виробничих приміщень;

  1. розміщувати дітей у приміщеннях, в яких менше двох аварійних виходів; 
  2. зберігати в навчальних установах бензин, гас, балони з киснем та іншими газами;
  3. організувати проведення вогневих робіт в приміщенні в той час, коли там перебувають діти;
  4. для освітлення кімнат використовувати свічки, гасові ліхтарі або світильники.

Вимоги пожежної безпеки в закладах освітиЧитайте також: Змінять порядок проведення навчання з питань охорони праці в закладах освіти

В цілому, у навчальних кімнатах треба встановлювати тільки ті речі і меблі, що необхідні для безпосереднього проведення навчального процесу. Захаращувати приміщення зайвими матеріалами та обладнанням непотрібно.

Пожежонебезпечні речовини можуть використовуватись учнями тільки під наглядом відповідальної особи, яка самостійно роздає їх учням у безпечній тарі. Після завершення занять усі небезпечні речовини та матеріали мають бути прибрані у спеціально призначені приміщення або сейфи.

Усі роботи, які супроводжуються виділенням токсичних або пожежовибухонебезпечних парів та газів, повинні проводитися лише у витяжних шафах із включеною вентиляцією. Витяжні шафи, в яких проводяться такі роботи, повинні мати верхні та нижні відсмоктувачі, а також бортики, котрі запобігають стіканню рідини на підлогу.

Після закінчення роботи у фотолабораторіях, приміщеннях із рентгенівськими установками проявлені плівки треба передавати на зберігання до архіву. Зберігання невеликої кількості плівки (не більше 10 кілограм) дозволяється у вогнетривкій шафі у кабінеті.

Проведення робіт на дослідних установках, де застосовуються пожежовибухонебезпечні речовини і матеріали, допускається лише після затвердження можливості їх експлуатації з боку уповноваженої комісії, призначеною розпорядженням адміністрації установи. Комісія повинна підготувати заключення про можливість та умови використання таких установок у даному приміщенні.

Всі співробітники освітніх закладів зобов’язані знати правила протипожежної безпеки для роботи із хімічними речовинами і матеріалами та способи їх гасіння при раптовому возгоранні.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати