text
Служба охорони праці

Вимоги пожежної безпеки в закладах освіти

  • 3 квітня 2017
  • 1127

Для освітньо-навчальних установ законодавством встановлені додаткові стандарти пожежної безпеки з метою посиленого захисту життя та здоров’я учасників навчального процесу.

Загальні вимоги пожежної безпеки в закладах освіти

Оскільки при проектуванні багатоповерхових дитячих дошкільних закладів необхідно передбачити розташування кімнат для дітей за наступним принципом: молодші за віком діти розміщуються на нижчих поверхах.

Килими та інші подібні покриття необхідно міцно прикріплювати до підлоги, оскільки при русі дітей вони можуть скручуватись та заважати проходу.

У дитячих установах, що працюють цілодобово, необхідно призначити відповідальних осіб для чергування вночі. Приміщення чергових має бути облаштоване засобами комунікації і телефонними апаратами. Черговій особі слід видати ключі від кімнат дітей та дверей аварійних виходів, ручний електричний ліхтар, перелік дітей, які залишаються на ніч тощо.

Змінами до Правил пожежної безпеки в Україні уточнено, що чергові у дитячих закладах мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість дітей та окремо для обслуговуючого персоналу (п.1.3 розділу VI Правил). Раніше в цьому пункті йшлося про «фільтрувальні пристрої для саморятування».

Не дозволяється:

1.передавати в оренду стороннім організаціям навчальні приміщення, спальні корпуси та кімнати з метою експлуатації їх в якості складських чи виробничих приміщень;

  1. розміщувати дітей у приміщеннях, в яких менше двох аварійних виходів; 
  2. зберігати в навчальних установах бензин, гас, балони з киснем та іншими газами;
  3. організувати проведення вогневих робіт в приміщенні в той час, коли там перебувають діти;
  4. для освітлення кімнат використовувати свічки, гасові ліхтарі або світильники.

Вимоги пожежної безпеки в закладах освітиЧитайте також: Змінять порядок проведення навчання з питань охорони праці в закладах освіти

В цілому, у навчальних кімнатах треба встановлювати тільки ті речі і меблі, що необхідні для безпосереднього проведення навчального процесу. Захаращувати приміщення зайвими матеріалами та обладнанням непотрібно.

Пожежонебезпечні речовини можуть використовуватись учнями тільки під наглядом відповідальної особи, яка самостійно роздає їх учням у безпечній тарі. Після завершення занять усі небезпечні речовини та матеріали мають бути прибрані у спеціально призначені приміщення або сейфи.

Усі роботи, які супроводжуються виділенням токсичних або пожежовибухонебезпечних парів та газів, повинні проводитися лише у витяжних шафах із включеною вентиляцією. Витяжні шафи, в яких проводяться такі роботи, повинні мати верхні та нижні відсмоктувачі, а також бортики, котрі запобігають стіканню рідини на підлогу.

Після закінчення роботи у фотолабораторіях, приміщеннях із рентгенівськими установками проявлені плівки треба передавати на зберігання до архіву. Зберігання невеликої кількості плівки (не більше 10 кілограм) дозволяється у вогнетривкій шафі у кабінеті.

Проведення робіт на дослідних установках, де застосовуються пожежовибухонебезпечні речовини і матеріали, допускається лише після затвердження можливості їх експлуатації з боку уповноваженої комісії, призначеною розпорядженням адміністрації установи. Комісія повинна підготувати заключення про можливість та умови використання таких установок у даному приміщенні.

Всі співробітники освітніх закладів зобов’язані знати правила протипожежної безпеки для роботи із хімічними речовинами і матеріалами та способи їх гасіння при раптовому возгоранні.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль