Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Перевірка знань з електробезпеки

  • 10 квітня 2017
  • 4363

Для організації процесу атестації теоретичних знань і практичних навичок співробітників, що залучені до виконання робіт в електроустановках, адміністрація підприємства повинна затвердити календарні графіки та завчасно ознайомити співробітників зі строками та періодичністю проходження атестації.

Класифікація перевірок знань з електробезпеки

Залежно від характеру та строків атестації вона поділяється на такі типи:

  • первинна перевірка (атестація), яка в обов’язковому порядку має бути проведена для осіб, які приходять на роботу вперше, а також для осіб, які не проходили перевірку протягом останніх трьох років;
  • періодична перевірка (атестація). Призначена для спеціалістів з охорони праці та осіб, відповідальних за перевірку устаткування. Вказані категорії осіб повинні проходити перевірку кожні три роки.

Робітники, які на постійній основі працюють з електричним обладнанням, а також керівники робіт проходять регулярну перевірку частіше – один раз на рік;

  • позачергова перевірка (атестація). Є необхідною для ознайомлення співробітників з новими умовами та обставинами праці, такими, як впровадження нових законодавчих вимог, виникнення нещасних випадків, вимоги державних органів тощо. Окрім того, позачергова атестація призначається співробітнику, який повертається до роботи після більш як 6-ти місячної перерви.

Організація перевірки знань з електробезпеки

Уповноваженими органами за перевірку знань керівників, їхніх заступників та спеціалістів з охорони праці є спеціально створені комісії територіальних підрозділів Держенергонагляду.

Для перевірки знань з електробезпеки електротехнічного персоналу за місцем роботи директор своїм розпорядженням створює комісію, що складається щонайменше з п'яти осіб. Для того, щоб стати членом комісії особа повинна мати необхідну категорію з електробезпеки та підтвердити свої знання в сертифікованому органі. Крім того, можна перевірити кваліфікацію певних членів комісії на місці, за умови, що голова і та інші два члени комісії пройшли перевірку знань в органах Держенергонагляду.

Кандидат, який бажає бути обраним головою комісії, повинен мати категорію IV, якщо в компанії немає електроустановок напругою понад 1000 В, і групу V, якщо такі є. Зазвичай, головою комісії обирають особу, відповідальну за контроль електрогосподарства в компанії.

Безпосередньо під час перевірки знань співробітників повинно бути присутні не менше трьох членів комісії, у тому числі голова або заступник голови комісії.

За результатами успішного завершення атестації знань співробітнику присвоюють відповідну категорію з електробезпеки і видають йому посвідчення встановленої форми. Результати атестації завіряються всіма членами комісії і підлягають реєстрації в журналі обліку навчальної практики.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати