Відповідальний за пожежну безпеку на підприємстві

2469
Пожежна безпека – це один із ключових елементів системи охорони праці. Роботодавець повинен забезпечити неухильне дотримання співробітниками компанії вимог та нормативів протипожежної безпеки. Саме директор підприємства несе відповідальність у разі допущення підлеглими особами порушень в галузі протипожежної безпеки.

Як правило, функції та повноваження щодо підтримання належного стану протипожежної безпеки покладаються на спеціально призначену відповідальну особу. Кандидатура такої особи затверджується наказом або розпорядженням директора. На великих підприємствах додатково призначаються відповідальні особи за протипожежну безпеку в окремих підрозділах компанії, що дозволяє більш ефективно підійти до процесу управління.

Відповідальною особою за протипожежну безпеку може бути призначений робітник, який працював в компанії, щонайменше, 3 роки і на момент обрання займає керівну посаду.

Перед початком виконання роботи відповідальна особа зобов’язана пройти профільне навчання щодо порядку ведення протипожежної політики компанії. Орієнтовна тривалість навчання складає близько 72 годин.

Конкретні посадові обов’язки та сфера компетенції відповідальних осіб закріплюється у внутрішніх положеннях чи інструкціях компанії. В загальному розумінні функціонал відповідальних осіб зводиться до забезпечення безпечності виробничого циклу та здійснення контролю за справністю засобів протипожежної безпеки.

З урахуванням особливостей виробничої діяльності компанії та присвоєного їй класу пожежної небезпеки відповідальні особи повинні:

Директор компанії має бути повідомлений про всі заходи безпеки, вжиті в компанії. Він здійснює загальне керівництво протипожежною безпекою та має право прийняти остаточне рішення з проблемних питань, що виникають у цій сфері.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Читайте у жовтневому Довіднику

«Положення про навчання з питань охорони праці»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і не дочитаєте?

Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль