text
Служба охорони праці

Відповідальний за пожежну безпеку на підприємстві

  • 6 березня 2015
  • 9667

Пожежна безпека – це один із ключових елементів системи охорони праці. Роботодавець повинен забезпечити неухильне дотримання співробітниками компанії вимог та нормативів протипожежної безпеки. Саме директор підприємства несе відповідальність у разі допущення підлеглими особами порушень в галузі протипожежної безпеки.

Як правило, функції та повноваження щодо підтримання належного стану протипожежної безпеки покладаються на спеціально призначену відповідальну особу. Кандидатура такої особи затверджується наказом або розпорядженням директора. На великих підприємствах додатково призначаються відповідальні особи за протипожежну безпеку в окремих підрозділах компанії, що дозволяє більш ефективно підійти до процесу управління.

Відповідальною особою за протипожежну безпеку може бути призначений робітник, який працював в компанії, щонайменше, 3 роки і на момент обрання займає керівну посаду.

Перед початком виконання роботи відповідальна особа зобов’язана пройти профільне навчання щодо порядку ведення протипожежної політики компанії. Орієнтовна тривалість навчання складає близько 72 годин.

Конкретні посадові обов’язки та сфера компетенції відповідальних осіб закріплюється у внутрішніх положеннях чи інструкціях компанії. В загальному розумінні функціонал відповідальних осіб зводиться до забезпечення безпечності виробничого циклу та здійснення контролю за справністю засобів протипожежної безпеки.

З урахуванням особливостей виробничої діяльності компанії та присвоєного їй класу пожежної небезпеки відповідальні особи повинні:

Директор компанії має бути повідомлений про всі заходи безпеки, вжиті в компанії. Він здійснює загальне керівництво протипожежною безпекою та має право прийняти остаточне рішення з проблемних питань, що виникають у цій сфері.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль