Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Функції складових системи управління охороною праці

  • 10 лютого 2017
  • 897

Функціонування системи управління охороною праці забезпечується керівником підприємства і реалізується через комплекс організаційних заходів. Які саме заходи - дізнайтеся зі статті.

В рамках управління галуззю охорони праці власник підприємства повинен забезпечити систематичну реалізацію таких функцій:

Планування заходів з охорони праці становить одну із найважливіших функцій, оскільки визначає подальший розвиток та шляхи вдосконалення підприємства.

Планування повинне включати фактичний перелік, які ставляться перед уповноваженими особами та підрозділами, відповідальними за дотримання безпечності праці. Як правило, для грамотного планування робіт з охорони праці рекомендується вживати комплексних поетапних заходів:

  • перспективне планування – цілісний план покращення соціальних та економічних умов виробництва, вжиття санітарно-оздоровчих заходів, оптимізації індивідуальних робочих місць. Зазвичай, перспективне планування охоплює період строком у п’ять років. В межах такого виду планування розробляються найбільш важливі, трудомісткі і довгострокові заходи, виконання яких вимагає спільної роботи декількох підрозділів компанії. Можливість виконання заходів перспективного плану повинна бути підкріплена розрахунком матеріального забезпечення і грошових витрат. При складанні проекту плану доцільно одразу вказати джерела фінансування витрат.
  • поточне планування – щорічні плани дій стосовно охорони праці, що містяться в колективних угодах або договорах з охорони праці та пов’язані з технічними та виробничими планами компанії;
  • оперативне планування – короткочасні (квартальні, місячні) дії в сфері з охорони праці, що вчиняються за результатами перевірки охорони праці в окремих підрозділах на місцях і в компанії в цілому. Оперативні заходи, направлені на усунення виявлених недоліків, оформлюються розпорядженням відповідальної особи або директора компанії.

Кроки планування дій з охорони праці умовно можливо розділити в три етапи:

  1. оцінка ситуації та загального становища компанії;
  2. виявлення проблемних питань та пошук способів впливу на ситуацію і усунення недоліків;
  3. вибір підходящого способу дій для поліпшення ситуації і визначення конкретного переліку заходів. На даному етапі також слід призначити осіб, відповідальних за реалізацію та супроводження плану.

Протягом впровадження планів дій в поточній діяльності компанії слід передбачити додаткові заходи стимулювання відповідальних осіб. Під стимулюванням можна розуміти як моральне чи матеріальне заохочення співробітників, так і покарання конкретної особи за невиконання покладених на неї зобов'язань з безпеки праці або порушення вимог щодо охорони праці

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати