Прання спецодягу

56
Компанія, промислова діяльність якої супроводжується небезпечними або шкідливими умовами праці чи пов'язана із забруднюючими матеріалами, повинна безкоштовно видати своїм співробітникам засоби індивідуального захисту, в тому числі спеціальний захисний одяг та взуття. В даній статті розглянемо основні правила догляду за спецодягом, які допоможуть зберегти його захисні властивості протягом тривалого часу.

Спеціальний одяг та взуття зазвичай видаються кожному співробітнику окремо. Проте, у деяких випадках дозволяється спільне використання спецодягу кількома співробітниками за умови, що перед кожним використанням одяг підлягатиме ретельному хімічному очищенню, пранню, дезінфекції та дезактивації.

При визначенні способу очищення спецодягу слід враховувати особливості його експлуатації. Так, наприклад, утеплений одяг та одяг, оброблений спеціальними речовинами (просоченням), прати та прасувати заборонено. Такі види одежі підлягають сухому очищенню за допомогою хімічних речовин.

Для забезпечення якісного профільного догляду за спецодягом слід призначити в компанії конкретних осіб, які знатимуть вимоги інструкцій з експлуатації. За відсутності таких осіб на підприємстві рекомендується передавати одяг до спеціалізованих установ, що надають професійні послуги з очищення. Зауважимо, що для догляду за одягом осіб, які працюють із небезпечними для здоров'я речовинами (ртуть, свинець), потрібно враховувати вимоги, які містяться не тільки в інструкціях з експлуатації, але і в регуляторних актах держаних санітарно-епідеміологічних закладів. Крім того, співробітнику, якому видається спецкомплект, також необхідно надати вказівки стосовно базових правил догляду за одягом.

В залежності від особливостей виробництва, в компанії можуть встановлюватись:

 • сушарні для одягу і взуття;
 • камери для обезпилення, дегазації та дезінфекції одягу;
 • облаштовуватись місця для чищення взуття тощо.

У випадках вірусного захворювання співробітника, його одяг та взуття і, навіть приміщення, де вони зберігались, підлягають дезінфекції.

Відповідальність за організацію належного та своєчасного догляду за спеціальним одягом покладається на роботодавця. Останній повинен за власний кошт вжити всіх заходів по очищенню, догляду та ремонту комплектів робочого одягу.

Зверніть увагу!

Видавати співробітнику пошкоджений одяг, чи одяг, який втратив свої необхідні захисні властивості  заборонено.

Якщо з будь-яких причин до початку робіт компанія вчасно не підготувала спецодяг, вона повинна або видати робітнику замінний комплект, або оплатити витрати, які поніс робітник при самостійному очищенні свого одягу.

У зв'язку із зазначеним, з метою уникнення затримок та додаткових супровідних витрат для роботодавця, доцільно проводити очищення та підготовку одягу у вихідні дні або між робочими змінами. При безперервному виробництві, як правило, для співробітників закуповується одразу декілька змінних комплектів одягу і взуття.Ваша персональна добірка.

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Розсилка

  © Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008

  
  • Ми в соцмережах
  Позбутьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

  Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І не відволікайтеся!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×


  Запрошуємо 4 серпня на безплатний вебінар
  «Пожежна безпека на підприємстві: загальні вимоги»  У програмі вебінару передбачений час для відповідей на ваші запитання.