Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Прання спецодягу

  • 18 січня 2017
  • 1046

Компанія, промислова діяльність якої супроводжується небезпечними або шкідливими умовами праці чи пов'язана із забруднюючими матеріалами, повинна безкоштовно видати своїм співробітникам засоби індивідуального захисту, зокрема спеціальний захисний одяг та взуття. У статті розглянемо основні правила догляду за спецодягом, які допоможуть зберегти його захисні властивості протягом тривалого часу.

Спеціальний одяг та взуття зазвичай видаються кожному співробітнику окремо. Проте у деяких випадках дозволяється спільне використання спецодягу кількома співробітниками за умови, що перед кожним використанням одяг підлягатиме ретельному хімічному очищенню, пранню, дезінфекції та дезактивації.

При визначенні способу очищення спецодягу слід враховувати особливості його експлуатації. Так, наприклад, утеплений одяг та одяг, оброблений спеціальними речовинами (просоченням), прати та прасувати заборонено. Такі види одягу підлягають сухому очищенню за допомогою хімічних речовин.

Для забезпечення якісного профільного догляду за спецодягом слід призначити в компанії конкретних осіб, які знатимуть вимоги інструкцій з експлуатації. За відсутності таких осіб на підприємстві рекомендується передавати одяг до спеціалізованих установ, що надають професійні послуги з очищення. Зауважимо, що для догляду за одягом осіб, які працюють із небезпечними для здоров’я речовинами (ртуть, свинець), потрібно враховувати вимоги, які містяться не тільки в інструкціях з експлуатації, але і в регуляторних актах держаних санітарно-епідеміологічних закладів. Крім того, співробітнику, якому видається спецкомплект, також необхідно надати вказівки стосовно базових правил догляду за одягом.

Залежно від особливостей виробництва, в компанії можуть встановлюватись:

  • сушарні для одягу і взуття;
  • камери для обезпилення, дегазації та дезінфекції одягу;
  • облаштовуватись місця для чищення взуття тощо.

У разі вірусного захворювання співробітника його одяг та взуття і навіть приміщення, де вони зберігались, підлягають дезінфекції.

Відповідальність за організацію належного та своєчасного догляду за спеціальним одягом покладається на роботодавця. Останній повинен за власні кошти вжити всіх заходів щодо очищення, догляду та ремонту комплектів робочого одягу.

Зверніть увагу!

Видавати співробітнику пошкоджений одяг, чи одяг, який втратив свої необхідні захисні властивості,  заборонено.

Якщо з будь-яких причин до початку робіт компанія вчасно не підготувала спецодяг, вона повинна або видати робітнику замінний комплект, або оплатити витрати, яких зазнав робітник при самостійному очищенні свого одягу.

Для уникнення затримок та додаткових супровідних витрат роботодавцю доцільно проводити очищення та підготовку одягу у вихідні дні або між робочими змінами. При безперервному виробництві, як правило, для співробітників закуповується одразу декілька змінних комплектів одягу і взуття.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати