Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Інструктаж з електробезпеки працівників з І групою електробезпеки

  • 27 січня 2015
  • 3846

Присвоєння I групи з електробезпеки відбувається виключно після проходження працівниками інструктажу з електробезпеки під час роботи в електроустановці.

Проходження такого інструктажу має фіксуватися у спеціальному Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Ця вимога передбачена пунктом 2.1.3 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

На жаль, в чинному законодавстві чітко не прописано, якою має бути процедура отримання І групи з електробезпеки. Зокрема, не визначено, чи присвоюється така група назавжди (одноразово) чи її потрібно час від часу підтверджувати. Крім того, не зовсім зрозуміло, який саме вид інструктажу повинен оформлятися в такому випадку.

Також, немає чітких вимог до форми та порядку ведення Журналу для реєстрації інструктажу з електробезпеки. Дехто знаходить вихід із ситуації, ведучи спеціальний журнал з щорічною періодичністю проведення перевірок знань на І групу з електробезпеки відповідно до «Правил технической эксплуатации электроустановок потребителей». Проте, цей нормативно-правовий акт втратив чинність.

Для того, щоб отримати розуміння того, якій саме групі працівників повинні присвоювати I групу з електробезпеки, а також отримати трактування деяких прогалин в законодавстві щодо процедури присвоєння I групи з електробезпеки, слід визначитися, що таке «електроустановка» взагалі, а також дізнатися про «електротехнічний інструмент чи пристрій». Визначення поняття «електроустановка» наведено у пункті 3.1 третього розділу «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів».

Зокрема, електроустановкою вважається комплекс пов'язаних між собою будівель (споруд) й устаткування, що призначаються для створення (виробництва), перетворення, передачі, розподілу або споживання електроенергії. Як вбачається зі змісту вказаного визначення, неодмінною ознакою електроустановки є наявність спеціального простору (приміщення чи споруди), де можуть знаходитися працівники. Таким приміщенням може бути диспетчерська або електрощитова, інші типи електроприміщення.

Зверніть увагу!

Не можна ототожнювати поняття «робота з електроінструментом, з електропристроєм» та поняття «робота в електроустановці». Тож, І групу з електробезпеки присвоюють особам, котрих залучають до виконання одноразових робіт в електроустановках як допоміжний персонал.

Попри те, що такі особи працюють під наглядом електротехнічного персоналу, вони наражаються на небезпеку, яка може виникнути через враження струмом від відкритих частин електроустановки, що перебуває під напругою. Користувачам освітлювальних або електропобутових приладів, що знаходяться у приміщеннях чи спорудах не підвищеної небезпеки та не розташовані у вибухонебезпечних чи пожежонебезпечних зонах, не потрібно присвоювати I групу з електробезпеки.

Однак, вони все одно повинні пройти інструктаж з електробезпеки. Така вимога закріплена у Типовому положенні про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати