Інструктаж з електробезпеки працівників з І групою електробезпеки

221
Присвоєння I групи з електробезпеки відбувається виключно після проходження працівниками інструктажу з електробезпеки під час роботи в електроустановці.

Проходження такого інструктажу має фіксуватися у спеціальному Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Ця вимога передбачена пунктом 2.1.3 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

На жаль, в чинному законодавстві чітко не прописано, якою має бути процедура отримання І групи з електробезпеки. Зокрема, не визначено, чи присвоюється така група назавжди (одноразово) чи її потрібно час від часу підтверджувати. Крім того, не зовсім зрозуміло, який саме вид інструктажу повинен оформлятися в такому випадку.

Також, немає чітких вимог до форми та порядку ведення Журналу для реєстрації інструктажу з електробезпеки. Дехто знаходить вихід із ситуації, ведучи спеціальний журнал з щорічною періодичністю проведення перевірок знань на І групу з електробезпеки відповідно до «Правил технической эксплуатации электроустановок потребителей». Проте, цей нормативно-правовий акт втратив чинність.

Для того, щоб отримати розуміння того, якій саме групі працівників повинні присвоювати I групу з електробезпеки, а також отримати трактування деяких прогалин в законодавстві щодо процедури присвоєння I групи з електробезпеки, слід визначитися, що таке «електроустановка» взагалі, а також дізнатися про «електротехнічний інструмент чи пристрій». Визначення поняття «електроустановка» наведено у пункті 3.1 третього розділу «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів».

Зокрема, електроустановкою вважається комплекс пов'язаних між собою будівель (споруд) й устаткування, що призначаються для створення (виробництва), перетворення, передачі, розподілу або споживання електроенергії. Як вбачається зі змісту вказаного визначення, неодмінною ознакою електроустановки є наявність спеціального простору (приміщення чи споруди), де можуть знаходитися працівники. Таким приміщенням може бути диспетчерська або електрощитова, інші типи електроприміщення.

Зверніть увагу!

Не можна ототожнювати поняття «робота з електроінструментом, з електропристроєм» та поняття «робота в електроустановці». Тож, І групу з електробезпеки присвоюють особам, котрих залучають до виконання одноразових робіт в електроустановках як допоміжний персонал.

Попри те, що такі особи працюють під наглядом електротехнічного персоналу, вони наражаються на небезпеку, яка може виникнути через враження струмом від відкритих частин електроустановки, що перебуває під напругою. Користувачам освітлювальних або електропобутових приладів, що знаходяться у приміщеннях чи спорудах не підвищеної небезпеки та не розташовані у вибухонебезпечних чи пожежонебезпечних зонах, не потрібно присвоювати I групу з електробезпеки.

Однак, вони все одно повинні пройти інструктаж з електробезпеки. Така вимога закріплена у Типовому положенні про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці.Ваша персональна добірка.

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Розсилка

  © Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008

  
  • Ми в соцмережах
  Позбутьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

  Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І не відволікайтеся!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×


  Запрошуємо 4 серпня на безплатний вебінар
  «Пожежна безпека на підприємстві: загальні вимоги»  У програмі вебінару передбачений час для відповідей на ваші запитання.