Технічне обслуговування вогнегасників

296
В штатному розписі кожної компанії має бути призначена уповноважена особа з питань експлуатації засобів протипожежної безпеки. Конкретні функціональні обов’язки такої особи слід закріпити у локальних нормативних актах компанії – розпорядженнях, інструкція, технологічних картах тощо.

Співробітник, якого призначено відповідальним за збереження та обслуговування інструментів протипожежної безпеки, підлягає обов’язковому галузевому навчанню в сфері охорони праці. Навчання проводиться спеціалізованими установи, акредитованими МВС України. По результатам проходження навчання особі видається посвідчення.

Призначений директором компанії співробітник, відповідальний за обслуговування засобів протипожежної безпеки, як правило, повинен відповідати за:

  • забезпечення належного стану інструментів пожежогасіння (вогнегасників), збереження їх в робочому вигляді. При наявності пошкоджень або несправностей, вогнегасник слід передати в спеціалізований пункт ремонту та відновлення;
  • контроль за своєчасним технічним ремонтом вогнегасників та їх регулярним обстеженням. Раз на тиждень уповноважена особа має візуально перевіряти зовнішній стан вогнегасників та реєструвати факт обстеження в окремому журналі. Регулярне технічне обслуговування слід організовувати, щонайменше, раз на рік;
  • складання та ведення супровідної документації;
  • проведення інструктажів та семінарів з питань користування вогнегасниками для інших співробітників підприємства тощо.

Регулярне технічне обслуговування вогнегасників може бути здійснено як самою компанією, за наявності у неї відповідних дозволів на проведення такого виду діяльності, так і окремими спеціалізованими суб’єктами, що володіють необхідною ліцензією. Як правило, рекомендований перелік таких спеціалізованих суб’єктів міститься в паспорті на вогнегасник. У разі виникнення питань стосовно порядку обслуговування вогнегасника компанія може звернутись безпосередньо до виробника вогнегасника, який зобов’язаний надавати консультаційну допомогу покупцям своєї продукції. У виробника також можливо замовити оригінальні комплектуючі деталі, необхідні для проведення відновлювального ремонту.

Норми забезпечення вогнегасникамиВас також може зацікавити стаття: Позначення на деяких засобах пожежогасіння

Уповноважений суб’єкт, що організовує технічне обслуговування та ремонт вогнегасників, повинен надавати послуги згідно з ліцензійними умовами, затвердженими державним органом з питань сертифікації та ліцензування. Контроль за правильністю проведення внутрішнього технічного обстеження та відновлювального ремонту вогнегасників в компанії здійснює відповідальний співробітник.

Ремонт засобів пожежогасіння слід здійснювати в суворій відповідності з вимогами технічної та проектної документації виробника. В протилежному випадку, виробник не нестиме відповідальність а ушкодження вогнегасників, завдані внаслідок неправильного обслуговування чи ремонту об’єкта.

Компанія або суб’єкти, які здійснюють обслуговування вогнегасників, повинні реєструвати кожну перевірку та обстеження вогнегасника в паспорті послуг з технічного обслуговування або іншому аналогічному документі. Паспорт зберігається протягом всього гарантійного строку, наданого виробником.

Якщо обслуговування інструментів пожежної безпеки здійснюється окремим суб’єктами, слід оформлювати передачу їм засобів пожежогасіння актом приймання-передачі. Акт повинен складатися мінімум у 2-х екземплярах і підписуватися представниками компанії і уповноваженого суб’єкта. Такий самий акт має бути укладено і при поверненні вогнегасника компанії після завершення його обстеження чи ремонту.

Норми забезпечення вогнегасниками Дізнайтеся про нові типові норми належності вогнегасників

Компанія наділена правом вимагати від спеціалізованого суб’єкта надання гарантійних зобов´язань відповідно до вимог регуляторних актів, ремонтної документації і нормативів. У гарантійних зобов’язаннях повинно бути вказано їх вид, момент початку перебігу гарантійного строку і його загальну тривалість. Гарантійні строки на інструменти пожежогасіння, які підлягають технічному обстеженню, встановлюються уповноваженим суб’єктом та компанією на їх розсуд і закріплюються у відповідному контракті.

Загальний гарантійний строк продовжується на час перебування вогнегасника в гарантійному ремонті чи технічному обстеженні у постачальника послуги. Перебіг строку починається від дати, коли компанія звернулася до уповноваженого суб’єкта для отримання послуги.

Відповідальність за своєчасне забезпечення технічного обслуговування вогнегасників, розміщених на промислових об’єктах, несуть власники або орендарі цих об’єктів на підставі договору оренди. Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися новини з охорони праці

• скачувати шпаргалки, інструкції, інструктажі

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль