Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Технічне обслуговування вогнегасників

  • 11 червня 2018
  • 1084

Технічне обслуговування вогнегасника — це комплекс операцій, спрямованих на перевірку вогнегасника та забезпечення його роботи в режимах очікування використання за призначенням, транспортування і зберігання або на прийняття рішень щодо ремонту чи зняття його з експлуатації.

Технічне обслуговування вогнегасників

Особа, відповідальна за пожежну безпеку на підприємстві, для забезпечення працездатного стану та якісної експлуатації вогнегасників має організувати їх технічне обслуговування. Таке обслуговування проводиться відповідно до норм, правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників), установлених їх виробником, та інших нормативних документів у сфері пожежної безпеки.

Виробники або постачальники зобов’язані забезпечити проведення технічного обслуговування вогнегасників відповідно до ДСТУ 4297:2004 «Пожежна техніка. Технічне обслуговування вогнегасників. Загальні технічні вимоги» на всій території України за регіональним принципом (розподілом) шляхом створення власних підприємств з технічного обслуговування вогнегасників (далі – ПТОВ). Як варіант – можна надати такі повноваження наявним ПТОВ, перелік яких наводиться в паспорті на кожний вогнегасник.

Технічне обслуговування вогнегасників Господарські будівлі опинилися на прицілі у нових правил пожежної безпеки. Дізнайтеся, які саме зміни передбачили законодавці.

Виробник (постачальник) зобов’язаний забезпечити технічне обслуговування, гарантійний ремонт вогнегасників, їх випуск і поставку для ПТОВ у необхідному обсязі та асортименті, а також випуск і поставку запасних частин до них протягом усього строку їх виробництва, а після зняття з виробництва — протягом строку служби, у разі відсутності такого строку — протягом десяти років.

Зверніть увагу!

Дата відправки вогнегасника на технічне обслуговування, дата його повернення з технічного обслуговування, а також назва організації, яка здійснила таке обслуговування, фіксуються в журналі обліку вогнегасників.

Коли потрібно організовувати техобслуговування вогнегасників

Особа, відповідальна за пожежну безпеку на об’єкті, зобов’язана організувати технічне обслуговування вогнегасників у таких випадках:

  • пошкодження або відсутність маркування, пломб або пристроїв блокування на них;
  • наявність механічних пошкоджень і слідів корозії на їх корпусах або запірно-пускових пристроях;
  • відсутність робочого тиску в корпусі та (або) наявність надмірного тиску (для вогнегасників закачного типу);
  • після використання за призначенням;
  • після закінчення гарантійного терміну експлуатації, передбаченого експлуатаційною документацією виробника.

Вимоги до розміщення вогнегасників Дізнайтесь про нові Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників

Технічне обслуговування вогнегасників здійснюється ПТОВ, що мають відповідну ліцензію з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення відповідно до вимог ДСТУ 4297:2004 «Пожежна техніка. Технічне обслуговування вогнегасників. Загальні технічні вимоги», норм, правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників), установлених їх виробником, та інших нормативних документів і нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки.

Норми забезпечення вогнегасниками Вас також може зацікавити стаття: Позначення на деяких засобах пожежогасіння

Уповноважений суб’єкт, що організовує технічне обслуговування та ремонт вогнегасників, повинен надавати послуги згідно з ліцензійними умовами, затвердженими державним органом з питань сертифікації та ліцензування. Контроль за правильністю проведення внутрішнього технічного обстеження та відновлювального ремонту вогнегасників в компанії здійснює відповідальний співробітник.

Ремонт засобів пожежогасіння слід здійснювати в суворій відповідності з вимогами технічної та проектної документації виробника. В протилежному випадку, виробник не нестиме відповідальність а ушкодження вогнегасників, завдані внаслідок неправильного обслуговування чи ремонту об’єкта.

Гарантійні терміни технічного обслуговування вогнегасника

Компанія наділена правом вимагати від спеціалізованого суб’єкта надання гарантійних зобов’язань відповідно до вимог регуляторних актів, ремонтної документації і нормативів. У гарантійних зобов’язаннях повинно бути вказано їх вид, момент початку перебігу гарантійного строку і його загальну тривалість. Гарантійні строки на інструменти пожежогасіння, які підлягають технічному обстеженню, встановлюються уповноваженим суб’єктом та компанією на їх розсуд і закріплюються у відповідному контракті.

Загальний гарантійний строк продовжується на час перебування вогнегасника в гарантійному ремонті чи технічному обстеженні у постачальника послуги. Перебіг строку починається від дати, коли компанія звернулася до уповноваженого суб’єкта для отримання послуги.

Відповідальність за своєчасне забезпечення технічного обслуговування вогнегасників, розміщених на промислових об’єктах, несуть власники або орендарі цих об’єктів на підставі договору оренди. 

Вимоги до розміщення вогнегасників Чи правомірно інженеру з охорони праці суміщати посаду інженера з пожежної безпеки, на якого покладено виконання обов’язків цивільного захисту? Відповідь дають експерти.

Етикетка підприємства з технічного обслуговування вогнегасників

Зверніть увагу!

Під час огляду вогнегасників після надходження з технічного обслуговування особа, відповідальна за пожежну безпеку на об’єкті, повинна перевірити наявність на корпусі вогнегасника етикетки підприємства з технічного обслуговування вогнегасників.

Форма та зміст етикетки наведені в додатку 3 до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників, затверджених наказом МВС України від 15 січня 2018 року № 25. 

Маркування вогнегасників

Маркування вогнегасників Спеціалісту з охорони праці також важливо знати Правила пожежної безпеки в Україні

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати