Норми забезпечення вогнегасниками

118
Приміщення суб’єктів підприємницької діяльності, які призначені для проведення основної діяльності, будівлі і споруди загального використання, будинки для проживання людей, а також транспортні засоби в обов’язковому порядку повинні бути обладнані стаціонарними або мобільними вогнегасниками, які задовольняють технічні нормативи ДСТУ 3675 і ДСТУ 3734.

Дане правило відноситься також по відношенню до будівель та приміщень, в яких зберігаються інструменти пожежогасіння, протипожежної сигналізації або внутрішні протипожежні крани.

Норми належності вогнегасників

Власник або, за наявності, орендар приміщення несуть повну відповідальність за належне обладнання приміщення інструментами боротьби з пожежею, забезпечення їх вчасного обслуговування, проведення для співробітників інструктажів з охорони праці та навчання їх правилам експлуатації вогнегасників. Директор компанії та уповноважені ними особи, а також орендарі повинні забезпечити справний стан вогнегасників і обмежити можливість їх використання не за призначенням.

Скачати таблиці

1.

Норми належності вогнегасників для промислових приміщень та громадських будівель і споруд 

2.

Норми належності вогнегасників для дорожніх транспортних засобів

3.

Норми належності вогнегасників для гаражів та автомайстерень

4.

Норми належності вогнегасників для житлового сектору

Кількісні норми протипожежних інструментів для будівель визначаються нормативами технічного проектування або галузевими регуляторними актами протипожежної безпеки з урахуванням рекомендацій, що містяться у типових нормах та в додатку № 3 до НАПБ А.01.001-95 Правил пожежної безпеки в Україні.

В будь-якому разі, за відсутності установлених норм, що регулюють кількість та види протипожежних інструментів для певних об’єктів, слід керуватись загальноприйнятими типовими нормами.

Під час визначення виду та необхідної кількості засобів пожежогасіння необхідно врахувати особливості діяльності компанії, хімічні та фізичні властивості горючих матеріалів, характер їх взаємодії з протипожежними речовинами, а також площу приміщення. Відповідальні особи повинні визначити мінімальну кількість вогнегасників окремо для кожного поверху та приміщення (цеху, майстерні) компанії.

При розміщенні вогнегасників, як правило, звертають увагу на:

 • клас пожежної небезпеки виробничого циклу;
 • ступінь пожежі горючих речовин та матеріалів, що зберігаються на території підприємства;
 • фізичну здатність вогнегасника ліквідувати возгорання відповідного ступеня та особливості його експлуатації;
 • протипожежні властивості вогнегасника конкретного формату;
 • категорія будівлі в залежності від вибухопожежних та пожежних чинників відповідно до вимог НАПБ Б.03.002-2007.

На вибір виду, типу та рангу вогнегасника впливають обсяги ймовірних осередків пожеж чи джерел возгорання в компанії. Додатково, при виборі інструментів протипожежної безпеки рекомендується продумати кліматичні та температурні умови місцезнаходження будівлі підприємства.

Якщо існує ймовірність виникнення в будівлі пожеж різних ступенів, то слід установити вогнегасники окремо для кожного ступеня пожежі або обрати більш універсальні засоби боротьби з вогнем. При закупівлі універсальних вогнегасників слід виходити з того, що їх кількість повинна дорівнювати більшому значенню, що отримане окремо для кожного ступеня пожежі.

У випадках, коли вимагається застосування різних типів вогнегасників, дозволяється замінити один тип вогнегасника на інший за умови забезпечення рівності сумарних протипожежних властивостей вогнегасників за типом пожежі, характерних для даної будівлі.

Для облаштування приміщення, в якому ведуться роботи з електронним обладнанням або зберігається документація в паперовій формі, рекомендується використовувати газові вогнегасники з метою уникнення ризиків пошкодження такого обладнання і майна.

Кімнату, в якій розміщено електронне обладнання, слід обладнати мобільними вуглекислотними вогнегасниками з розрахунку два вогнегасники ВГ(В)-3,5 на п’ять об’єктів.Ваша персональна добірка.

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Розсилка

  © Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008

  
  • Ми в соцмережах
  Позбутьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

  Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І не відволікайтеся!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×


  Запрошуємо 4 серпня на безплатний вебінар
  «Пожежна безпека на підприємстві: загальні вимоги»  У програмі вебінару передбачений час для відповідей на ваші запитання.