text
Служба охорони праці

Наряд-допуск для виконання робіт на висоті

  • 12 вересня 2013
  • 7112

Для виконання робіт на висоті оформлюють наряд-допуск, форму якого наведено у Правилах охорони праці під час виконання робіт на висоті. Про особливості складання цього документа читайте у статті

Загальна інформація щодо оформлення наряду-допуску для виконання робіт на висоті

До робіт, які виконуються за нарядом-допуском, належать роботи, пов’язані з підвищеним виробничим ризиком та такі, що потребують попередньої підготовки робочого місця. Роботи на висоті виконують за нарядом-допуском, форму якого наведено у додатку 2 до Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62 (НПАОП 0.00-1.15-07; далі — Правила № 62). Хоча можна використовувати й інші форми наряду-допуску, передбачені галузевими нормативно-правовими актами з охорони праці.

На підприємстві наказом керівника затверджують:

  • Перелік осіб, які мають право видавати наряди-допуски та бути відповідальними керівниками робіт підвищеної небезпеки;
  • Перелік робіт, що виконуються за нарядом-допуском (щорічно переглядається).

З наказами ознайомлюють під підпис осіб, на яких покладено ці обов’язки.

Структура наряду-допуску для виконання робіт на висоті

Наряд-допуск на виконання робіт на висоті — це викладене на спеціальному бланку розпорядження на безпечне проведення робіт. Форма наряду-допуску для виконання робіт на висоті складається з двох окремих частин:

  • наряд — визначає зміст завдання, місце, час початку і закінчення роботи, необхідні заходи безпеки та осіб, відповідальних за безпеку проведення робіт;
  • допуск — визначає склад бригади, організаційно-технічні заходи, які гарантують правильність підготовки робочого місця, достатність вжитих заходів безпеки, після виконання яких члени бригади мають право розпочати роботи.

Отже, наряд визначає конкретний обсяг виконуваних робіт і вказує на організаційно-технічні заходи щодо їх виконання, а допуск є невід’ємною частиною наряду-допуску, що визначає людський чинник у виконуваних видах робіт.

Допуск до робіт може оформлюватись як на загальний термін проведення робіт, так і на щоденне виконання робіт. Так, щоденний допуск характерний для проведення робіт в умовах, коли виникає потреба тимчасового відключення обладнання та вжиття заходів, необхідних для запобігання помилкового включення, наявності напруги або тиску в інженерних комунікаціях та впливу шкідливих речовин у робочій зоні.

Відповідно до підпункту 1.7.2 Правил № 62 наряд-допуск видається на строк, необхідний для виконання заданого обсягу робіт, але не більше як на 15 календарних днів (к. д.) від дня початку роботи, та може бути продовжений 1 раз на строк не більше 15 к. д. від дня продовження (тобто максимальний строк дії наряду-допуску — не більше 30 к. д.). У разі виникнення у процесі виконання робіт небезпечних або шкідливих виробничих чинників, не передбачених нарядом-допуском, роботи необхідно припинити, наряд-допуск анулювати і поновити роботи лише після видачі нового наряду-допуску.

Для порівняння. Згідно з підпунктом 4.21.4 ДБН А.3.2-2-2009 «ССБП. Охорона праці та промислова безпека у будівництві. Основні положення» (НПАОП 45.2-7.02-12) наряд-допуск видається на строк, необхідний для виконання запланованого обсягу робіт, термін видачі наряду-допуску необмежений.

Строк зберігання наряду-допуску для виконання робіт на висоті

Строк зберігання наряду-допуску залежить від видів виконуваних робіт. Видача та повернення нарядів-допусків реєструється у спеціальному журналі — Журналі обліку робіт, що виконуються за нарядами і розпорядженнями.

Наряд-допуск може оформлюватись як на виконання робіт в одному робочому місці, так і на послідовне виконання однотипних робіт у декількох робочих місцях.

Однотипні роботи, які виконують працівники відповідної кваліфікації (спеціалізована бригада) та які не потребують підготовки робочої зони, допускається виконувати без наряду-допуску (за розпорядженням або у порядку поточної експлуатації). Крім того, відповідно до підпункту 1.7.9 Правил № 62 невідкладні роботи (з метою усунення аварійної ситуації тривалістю до 3 год.) також можна проводити без оформлення наряду-допуску.

Завантажити наряд-допуск для виконання робіт на висоті

Наряд-допуск для виконання робіт на висоті

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль