Скачайте План комплексних перевірок 2019

Служба охорони праці

Наряд-допуск для виконання робіт на висоті

  • 12 вересня 2013
  • 7920

Для виконання робіт на висоті оформлюють наряд-допуск, форму якого наведено у Правилах охорони праці під час виконання робіт на висоті. Про особливості складання цього документа читайте у статті

Загальна інформація щодо оформлення наряду-допуску для виконання робіт на висоті

До робіт, які виконуються за нарядом-допуском, належать роботи, пов’язані з підвищеним виробничим ризиком та такі, що потребують попередньої підготовки робочого місця. Роботи на висоті виконують за нарядом-допуском, форму якого наведено у додатку 2 до Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62 (НПАОП 0.00-1.15-07; далі — Правила № 62). Хоча можна використовувати й інші форми наряду-допуску, передбачені галузевими нормативно-правовими актами з охорони праці.

На підприємстві наказом керівника затверджують:

  • Перелік осіб, які мають право видавати наряди-допуски та бути відповідальними керівниками робіт підвищеної небезпеки;
  • Перелік робіт, що виконуються за нарядом-допуском (щорічно переглядається).

З наказами ознайомлюють під підпис осіб, на яких покладено ці обов’язки.

Структура наряду-допуску для виконання робіт на висоті

Наряд-допуск на виконання робіт на висоті — це викладене на спеціальному бланку розпорядження на безпечне проведення робіт. Форма наряду-допуску для виконання робіт на висоті складається з двох окремих частин:

  • наряд — визначає зміст завдання, місце, час початку і закінчення роботи, необхідні заходи безпеки та осіб, відповідальних за безпеку проведення робіт;
  • допуск — визначає склад бригади, організаційно-технічні заходи, які гарантують правильність підготовки робочого місця, достатність вжитих заходів безпеки, після виконання яких члени бригади мають право розпочати роботи.

Отже, наряд визначає конкретний обсяг виконуваних робіт і вказує на організаційно-технічні заходи щодо їх виконання, а допуск є невід’ємною частиною наряду-допуску, що визначає людський чинник у виконуваних видах робіт.

Допуск до робіт може оформлюватись як на загальний термін проведення робіт, так і на щоденне виконання робіт. Так, щоденний допуск характерний для проведення робіт в умовах, коли виникає потреба тимчасового відключення обладнання та вжиття заходів, необхідних для запобігання помилкового включення, наявності напруги або тиску в інженерних комунікаціях та впливу шкідливих речовин у робочій зоні.

Відповідно до підпункту 1.7.2 Правил № 62 наряд-допуск видається на строк, необхідний для виконання заданого обсягу робіт, але не більше як на 15 календарних днів (к. д.) від дня початку роботи, та може бути продовжений 1 раз на строк не більше 15 к. д. від дня продовження (тобто максимальний строк дії наряду-допуску — не більше 30 к. д.). У разі виникнення у процесі виконання робіт небезпечних або шкідливих виробничих чинників, не передбачених нарядом-допуском, роботи необхідно припинити, наряд-допуск анулювати і поновити роботи лише після видачі нового наряду-допуску.

Для порівняння. Згідно з підпунктом 4.21.4 ДБН А.3.2-2-2009 «ССБП. Охорона праці та промислова безпека у будівництві. Основні положення» (НПАОП 45.2-7.02-12) наряд-допуск видається на строк, необхідний для виконання запланованого обсягу робіт, термін видачі наряду-допуску необмежений.

Строк зберігання наряду-допуску для виконання робіт на висоті

Строк зберігання наряду-допуску залежить від видів виконуваних робіт. Видача та повернення нарядів-допусків реєструється у спеціальному журналі — Журналі обліку робіт, що виконуються за нарядами і розпорядженнями.

Наряд-допуск може оформлюватись як на виконання робіт в одному робочому місці, так і на послідовне виконання однотипних робіт у декількох робочих місцях.

Однотипні роботи, які виконують працівники відповідної кваліфікації (спеціалізована бригада) та які не потребують підготовки робочої зони, допускається виконувати без наряду-допуску (за розпорядженням або у порядку поточної експлуатації). Крім того, відповідно до підпункту 1.7.9 Правил № 62 невідкладні роботи (з метою усунення аварійної ситуації тривалістю до 3 год.) також можна проводити без оформлення наряду-допуску.

Завантажити наряд-допуск для виконання робіт на висоті

Наряд-допуск для виконання робіт на висоті

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати