Присутність відповідального керівника робіт на об’єкті під час виконання робіт підвищеної небезпеки

1337
Будівельна дільниця підприємства виконує роботи підвищеної небезпеки одразу на декількох об’єктах. Відповідальний керівник робіт, з числа інженерно-технічних працівників будівельної дільниці, призначається нарядом-допуском одночасно на різних об’єктах. Чи передбачається нормативними документами обов’язкова присутність відповідального керівника робіт під час виконання робіт підвищеної небезпеки?

Перед початком виконання робіт у місцях, де діють або можуть виникати небезпечні виробничі фактори, не пов’язані з характером виконуваної роботи, відповідальний виконавець робіт повинен видати наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Перед початком робіт керівник роботи зобов’язаний ознайомити працівників із заходами з безпечного виконання робіт та провести з ними цільовий інструктаж. Наряд-допуск видається на строк, необхідний для виконання запланованого обсягу робіт. У разі виникнення у процесі виконання робіт небезпечних виробничих факторів, не передбачених нарядом-допуском, роботи необхідно припинити, наряд-допуск анулювати і поновити роботи лише після видачі нового наряду-допуску. Особа, яка видала наряд-допуск, зобов’язана здійснювати контроль за виконанням передбачених у ньому заходів щодо забезпечення безпеки виконання робіт (пп. 4.21, 4.21.2, 4.21.4 ДБН А.3.2-2-2009 «ССБП. Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення»; НПАОП 45.2-7.02-12).

Підпунктами 10.1.7, 21.2.11 ДБН А.3.2-2-2009 передбачено безпосередній нагляд відповідального керівника робіт під час проведення земляних робіт в охоронній зоні кабелів високої напруги, діючих газопроводів та інших комунікацій, а також під час видалення нестійких конструкцій під час розбирання (реконструкції) будівель і споруд.

Згідно з підпунктами 7.2.10, 18.4.8 ДБН А.3.2-2-2009 роботи за нарядом-допуском в охоронній зоні діючої повітряної лінії електропередачі, а також за їх межами, але у зоні впливу діючої лінії, проводять під безпосереднім керівництвом особи, відповідальної за безпечне виконання робіт. Тобто присутність відповідального керівника робіт під час проведення робіт в охоронній зоні діючої повітряної лінії електропередачі є обов’язковою.

Присутність відповідального керівника робіт на об’єкті під час виконання робіт підвищеної небезпеки Читайте також: Змінено порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль