Журнал реєстрації перевірок

14 жовтня 2020
27757
Середній бал: 5 із 5
юрист-практик, експерт з питань охорони праці

Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю) впроваджується на підприємстві на добровільних засадах та ведеться суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності з метою недопущення несанкціонованих перевірок. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка та підготуйтесь до приходу контролерів.

Форма Журналу реєстрації перевірок

Форма журналу реєстрації перевірок

Як проводять перевірки з охорони праці

Журнал реєстрації перевірок. Зразок заповнення

Якщо ви не знаєте, як заповнити Журнал реєстрації перевірок з охорони праці, орієнтуйтеся на зразок, підготовлений нашим експертом.

Форму та Порядок ведення Журналу реєстрації перевірок затверджено наказом Держпідприємництва від 10.08.1998 № 18. Його заводять з метою недопущення несанкціонованих перевірок підприємства.

Журнал реєстрації перевірок контролюючими органами зберігається на підприємстві. Якщо суб’єкт господарювання має окремо розташовані філії або представництва, то в кожному з них ведуть свій журнал. Він не підлягає вилученню, крім випадків, передбачених законодавством.

Журнал містить такі обов’язкові для заповнення графи:

  • графа 1: номер за порядком;
  • графа 2: мета та характер перевірки;
  • графа 3: назва організації, що здійснює перевірку;
  • графа 4: прізвище, ім’я, по батькові особи, що здійснює перевірку;
  • графа 5: номер службового посвідчення та посада особи, що здійснює перевірку;
  • графа 6: дата видачі та номер направлення або припису щодо здійснення перевірки;
  • графа 7: строк проведення перевірки (початок та закінчення;
  • графа 8: підпис особи, що здійснює перевірку;
  • графа 9: примітки.

У графі «Примітки» підприємство може зафіксувати свої зауваження щодо перевірки або занотувати іншу важливу інформацію.

Таке оформлення Журналу реєстрації перевірок дає чітке уявлення про мету і предмет перевірки, а також про особу, яка її здійснює. Особливого значення ця інформація набуває, якщо на підприємство навідались «фальшиві» перевіряльники.

Ведення Журналу реєстрації перевірок

Журнал прошивають в організації та завіряють печаткою і візою директора або власника (для юридичних осіб) або тільки підписом (для фізичних осіб) суб’єкта підприємницької діяльності.

Представник контролюючого органу перед початком перевірки повинен обов’язково зробити запис у журналі, заповнюючи всі наявні у ньому графи, та поставити свій підпис.

Важливо!

Підприємство має право перевірити наявність відповідних повноважень інспектора на офіційному сайті Держпраці у розділі «Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» або зателефонувати до органу контролю.

Відмова особи, яка здійснює перевірку, від підпису в журналі є підставою для недопущення її до проведення перевірки. Підприємство має право у 3-денний строк сповістити в письмовій формі відповідний контролюючий орган про факт відмови контролера від здійснення підпису в журналі.

logo