Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Охорона праці в стоматології

  • 13 березня 2017
  • 3920

Головною метою охорони праці є створення на кожному робочому місці безпечних умов праці, умов безпечної експлуатації обладнання, зменшення або повна нейтралізація дії шкідливих і небезпечних виробничих чинників на організм людини, як наслідок, — зниження виробничого травматизму та професійних захворювань. Як все це організувати в стоматології – читайте далі.

Відповідно до статті 153 КЗпП на всіх підприємствах, в установах і організаціях мають бути створені безпечні та нешкідливі умови праці. Забезпечення таких умов покладається на роботодавця.

Роботодавець — головний лікар лікувального закладу — зобов’язаний правильно організувати працю підлеглих, створювати умови для зростання її продуктивності, забезпечувати трудову і виробничу дисципліну, неухильно дотримуватися законодавства про працю і правил охорони праці, уважно ставитися до потреб і запитів працівників, поліпшувати умови їхньої праці та побуту (ст. 141 КЗпП).

Комплексі заходи з охорони праці в стоматології

До того ж, адміністрація закладів охорони здоров’я зобов’язана розробляти і реалізовувати комплексні заходи щодо охорони праці відповідно до Закону про охорону праці. План таких заходів має містити колективний договір.

Оскільки професійна діяльність у медичній галузі, зокрема у стоматології, пов’язана із впливом на працівників низки шкідливих чинників виробничого середовища, тому охорона праці медиків потребує розроблення, наукового обґрунтування та запровадження профілактичних заходів.

Відповідно до статті 8 Закону про охорону праці та статті 163 КЗпП на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов’язані із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту (ЗІЗ).

Нормативно-правові принципи надання безкоштовного мила, мийних та знешкоджувальних засобів працівникам детально прописані в листі Державної санітарно-епідеміологічної служби України від 14.10.2011 № 01.03/3093.

До колективного договору потрібно обов’язково включити зобов’язання щодо своєчасного і якісного проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442, своєчасного її фінансування, здійснення профілактичних заходів за її результатами з метою поліпшення умов роботи, медичного обслуговування та оздоровлення працівників та підтвердження права працівників на пільги та компенсації, передбачені законодавством за роботу із шкідливими та важкими умовами праці.

Організація роботи служби охорони праці в стоматології

Нагадаємо, що для організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних та лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання виникненню нещасних випадків, професійних захворювань та аварій у процесі праці, роботодавцем створюється служба охорони праці відповідно до Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255.

Ця служба створюється на підприємствах та в організаціях, у тому числі і закладах охорони здоров’я, у яких кількість працівників становить понад 50 осіб. У закладах із кількістю працівників менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати у порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.

Організацію роботи служби охорони праці перевіряють при отриманні закладом охорони здоров’я експертного висновку про відповідність закладу стандартам акредитації.

На основі Стандартів акредитації закладів охорони здоров’я, затверджених наказом МОЗ від 14.03.2011 № 142, проводиться експертиза відповідності закладу будь-якої форми власності встановленим критеріям шляхом оцінювання досягнення стандартів по кожному пункту/підпункту, що здійснюється за бальним принципом. Результати проведеної оцінки вносяться до експертного висновку про відповідність закладу стандартам акредитації.

Читайте весь матеріал про охорону праці в стоматології ТУТ

В повній версій статті ви можете дізнатися про таке:

  • Вимоги до приміщення стоматології
  • Вимоги до персоналу стоматологічного відділення
  • Вимоги охорони праці у лікувальних закладах
  • Шкідливі чинники виробничого середовища у стоматології
  • Захист від впливу шкідливих чинників у стоматології
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати