Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

406
Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить й ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Основна мета розслідування будь-якої події на виробництві — збір і аналіз інформації, встановлення причин, супутніх чинників, підготовка висновків і розроблення рекомендацій щодо забезпечення безпеки засобів виробництва та технологічних процесів для запобігання подіям у майбутньому. Допомога у правильному кодуванні причини події згідно з Класифікатором далі в статті.

Відповідальність за обґрунтованість прийнятих рішень покладена на уповноважених посадових осіб, до компетенції яких належить проведення розслідувань. Порядок створення комісії з розслідування події залежить від кількості потерпілих, масштабів і наслідків події. Очевидно, що члени комісії з розслідування повинні мати професійні знання, юридичну та громадську відповідальність, а причини та висновки розслідування мають бути об’єктивними. За результатами розслідувань проводять аналіз видів, причин та інших чинників подій, а також розробляють заходи щодо запобігання подіям у майбутньому.

На практиці питання, пов’язані з розслідуванням, не завжди розв’язують об’єктивно та однозначно, оскільки на рішення комісії можуть впливати як суб’єктивні чинники, так і неоднозначності законодавства.

Класифікатори нещасних випадків

Під час складання Акта про нещасний випадок, пов’язаний із виробництвом, зокрема, у пункті 7 зазначають і кодують основну та супутні причини нещасного випадку відповідно до розділу 2 «Причини настання нещасного випадку» Класифікатора, наведеного у додатку 4 до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232. Основну причину нещасного випадку зазначають і кодують першою.

Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить й ефективність розроблюваних заходів щодо усунення причин настання подібного нещасного випадку та запобігання подібним випадкам.

Скачати усі додатки до статті одним архівом

Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

Додаток 1

Роз’яснення, які саме нещасні випадки слід відносити до того чи іншого коду Класифікатора

Додаток 2

Нормативні документи, пов’язані з розслідуванням дорожньо-транспортних подій (ДТП)

Додаток 3

Нормативні документи, пов’язані з розслідуванням авіаційних подій

Детальний коментар експерта та повне роз’яснення читайте ТУТ.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль