Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

289
Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить й ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Основна мета розслідування будь-якої події на виробництві — збір і аналіз інформації, встановлення причин, супутніх чинників, підготовка висновків і розроблення рекомендацій щодо забезпечення безпеки засобів виробництва та технологічних процесів для запобігання подіям у майбутньому. Допомога у правильному кодуванні причини події згідно з Класифікатором далі в статті.

Відповідальність за обґрунтованість прийнятих рішень покладена на уповноважених посадових осіб, до компетенції яких належить проведення розслідувань. Порядок створення комісії з розслідування події залежить від кількості потерпілих, масштабів і наслідків події. Очевидно, що члени комісії з розслідування повинні мати професійні знання, юридичну та громадську відповідальність, а причини та висновки розслідування мають бути об’єктивними. За результатами розслідувань проводять аналіз видів, причин та інших чинників подій, а також розробляють заходи щодо запобігання подіям у майбутньому.

На практиці питання, пов’язані з розслідуванням, не завжди розв’язують об’єктивно та однозначно, оскільки на рішення комісії можуть впливати як суб’єктивні чинники, так і неоднозначності законодавства.

Класифікатори нещасних випадків

Під час складання Акта про нещасний випадок, пов’язаний із виробництвом, зокрема, у пункті 7 зазначають і кодують основну та супутні причини нещасного випадку відповідно до розділу 2 «Причини настання нещасного випадку» Класифікатора, наведеного у додатку 4 до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232. Основну причину нещасного випадку зазначають і кодують першою.

Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить й ефективність розроблюваних заходів щодо усунення причин настання подібного нещасного випадку та запобігання подібним випадкам.

Скачати усі додатки до статті одним архівом

Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

Додаток 1

Роз’яснення, які саме нещасні випадки слід відносити до того чи іншого коду Класифікатора

Додаток 2

Нормативні документи, пов’язані з розслідуванням дорожньо-транспортних подій (ДТП)

Додаток 3

Нормативні документи, пов’язані з розслідуванням авіаційних подій

Детальний коментар експерта та повне роз’яснення читайте ТУТ.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Розсилка

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Позбутьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стоп! Матеріал тільки для зареєстрованих користувачів

Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете статті, запитання та відповіді без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль