План евакуації при пожежі

20151
У разі раптового виникнення пожежі вкрай важливою є правильна організація безпечної евакуації людей з будівель і уникнення стовпотворінь та натовпів у приміщеннях. У зв’язку з цим, на власників та орендарів підприємств, установ та організацій покладається обов’язок заздалегідь підготувати і впровадити комплекс заходів, спрямованих на забезпечення пожежної безпеки на виробництві. Одним із таких заходів є розробка планів евакуації з приміщень під час пожеж.

Загальні вимоги до плану евакуації

План евакуації при пожежі Затверджено нову Методику планування заходів з евакуації

Детальний план евакуації людей з будівлі необхідно розмістити у помітних місцях (наприклад, на інформаційних стендах, закріплених на стіні) на кожному поверсі. План має складатись з таких частин:

  • текстова частина, де зазначається способи управління евакуацією осіб, порядок та послідовність евакуації, відповідальні за евакуацію особи, номери аварійних пожежних команд та уповноважених підрозділів оперативного реагування МНС, правила надання першої медичної допомоги, інформація щодо використання засобів пожежогасіння та інших інструментів для успішного проведення евакуації;
  • графічна частина, що складається зі схеми поверху або сектору приміщення та містить наочне зображення плану евакуації. В графічній схемі слід зобразити місце розташування інструментів пожежогасіння, систем виклику аварійних команд, телефонів тощо. Також, на схему наносяться напрямки руху осіб до найближчих евакуаційних виходів: внутрішніх сходових клітин, зовнішніх сходів, виходів на вулицю. Нагадуємо, що під час пожежі користуватися ліфтами або іншими механічними підйомниками суворо забороняється.

План евакуації складається особою відповідальною за дотримання охорони праці та пожежної безпеки на підприємстві і підписується директором.

Зверніть увагу!

На об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням на них 100 і більше осіб або таких, що мають хоча б одне окреме приміщення із одночасним перебуванням 50 і більше осіб, у будинках та спорудах (крім житлових будинків), котрі мають 2 поверхи і більше, у разі одночасного перебування на поверсі більше 25 осіб, а для одноповерхових — понад 50 осіб, мають бути розроблені та вивішені на видимих місцях плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі.

Така вимога зазначена у пункті 5 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС від 31.12.2014 № 1417

Як накреслити план евакуації

Для уникнення непередбачуваних обставин план евакуації повинен містити декілька варіантів та шляхів евакуації.

Основний та допоміжний маршрути евакуації зображуються в графічній частині плану переривчастою лінією зеленого кольору, допоміжний маршрут евакуації наноситься тоншою лінією. Лінії основного маршруту евакуації та виходу повинні бути удвічі товщі ніж лінії плану поверху.

Умовні графічні позначення символів на плані евакуації

Умовні графічні позначення символів на плані евакуації

Зверніть увагу! У прикладі умовних позначень до плану евакуації використовується посилання на ГОСТ, який втратив чинність.

Маршрути руху людей під час евакуації з поверху необхідно зазначати в напряму сходових кліток, які ведуть з цього поверху на вулицю або у безпечне сховище. За наявності декількох сходових кліток на поверху маршрут евакуації прокладають до найближчих сходів.

Для допомоги працівникам зорієнтуватися на місці відносно плану евакуації, на графічній частині плану необхідно зобразити трикутник червоного кольору «Ви – тут».

Всі наявні в графічній системі символи мають бути нанесені чітко і супроводжуватись легендою (розшифровкою).

Зразок плану евакуації

Зразок плану евакуації

Якщо приміщення використовується для скликання міжнародних заходів/конференцій або в ньому працюють іноземні громадяни, надписи на плані евакуації мають бути обов’язково продубльовані англійською мовою.

Рекомендовано заламінувати план евакуації або накрити його захисним склом для збереження від пошкодження атмосферними опадами або висвітлення. Періодично, у разі пошкодження текстової або графічної частин плану евакуації чи зміни планування приміщення, план евакуації необхідно оновлювати. Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль