Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Навчання з питань охорони праці посадових осіб

 • 23 лютого 2017
 • 5158

З метою досягнення безперервного та безпечного стану виробничого процесу, роботодавцю важливо проводити відповідне навчання з питань охорони праці посадових осіб, трудові обов’язки яких пов'язані з загальною організацією здійснення робіт на підприємстві.

Першочергово навчанню з охорони праці підлягають посадові особи, наділені керівними та управлінськими функціями, а саме:

 • голова компанії, заступник голови, а також старші службові особи і керівники, які очолюють відокремлені підрозділи підприємства;
 • директори та спеціалісти з технічної, інженерної, проектної та промислової безпеки;
 • особи, відповідальні за розробку і впровадження заходів охорони праці в компанії;
 • страхові експерти з безпеки праці.

Навчання з питань охорони праці посадових осіб Дізнайтеся відповідь на 5 запитань про навчання та інструктажі з охорони праці

Нормативне регулювання

Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, що затверджено наказом № 15 Державний комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005.

Кожна службова особа (із зазначеного вище переліку) повинна проходити інструктаж з безпеки праці:

 • перед прийняттям на роботу в компанію;
 • регулярно протягом подальшої трудової діяльності (щонайменше, раз у три роки).

Для полегшеного пошуку роботодавцями матеріалів для ознайомлення службових осіб з галуззю охорони праці, Державним комітетом України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду розроблено рекомендований план навчання.

Типовий план навчання з охорони праці посадових осіб

Типовим планом охоплюються:

Скачати Типовий план та програму навчання з охорони праці посадових осіб:

Типовий план та програма навчання з охорони праці посадових осіб

Навчання з питань охорони праці посадових осіб Більше корисної інформації від експертів про Навчання та перевірку знань з питань охорони праці

Співробітники, які залучені до роботи з технічними механізмами, небезпечним обладнанням та устаткуванням, а також службові особи, відповідальні за експлуатацію таких машин, повинні пройти поглиблений курс з безпеки праці, що включає в себе такі дисципліни:

 • заходи нагляду та контролю за проведенням небезпечних робіт;
 • правила аналізу та розгляду проектної документації, періодичний моніторинг і оновлення локальних актів компанії з безпеки праці;
 • підготовка робітників до початку проведення робіт, проведення вступних інструктажів по експлуатації небезпечного технічного обладнання;
 • правила будівництва, ремонту, переобладнання, обслуговування і використання небезпечного устаткування.

Уповноважені суб’єкти навчального процесу з питань охорони праці посадових осіб

Залежно від типу компанії та сфери її діяльності, а також займаної посади, службова особа зобов’язана проходити курс з безпеки праці в одній з таких організацій:

 1. Головний навчальний центр при Державному комітеті України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (далі – Центр). Послуги Центру призначенні для навчання голів та заступників голів центральних та територіальних органів виконавчої влади, директорів великих компаній (штат яких перевищує 1 тис. осіб), кваліфікованих експертів та відповідальних за безпеку праці осіб, ректорів і викладачів вищих навчальних закладів. Окрім того, на Центр покладаються функції з координації і методичного супроводу інших уповноважених суб'єктів, які проводять навчання співробітників з питань безпеки праці.
 2. Спеціально створені центри або окремі навчальні заклади, акредитовані для проведення навчання. Зазначені у цьому пункті установи проводять галузеві навчання для службових осіб з урахуванням специфіки їх роботи в компанії. Окрім того, навчальна програма таких центрів орієнтована на спеціалістів проектних, інженерних, технічних відділів, директорів компаній (з чисельністю меншою ніж 1 тис. працюючих), спеціалістів підрозділу з охорони праці.
 3. Безпосередньо підприємство. Співробітники невеликих підприємств та службові особи (що не зазначені в п. 1 та 2 вище), мають право проходити навчання з безпеки праці в межах навчальних програм, що проводяться за місцем їх трудової діяльності.

Навчання з питань охорони праці посадових осіб Однак це не повний перелік. Дізнайтеся, де ще можна пройти навчання з охорони праці

Після завершення курсу службові особи повинні перейти перевірку знань з безпеки праці за місцем навчання. Повноваження з проведення атестації службових осіб покладаються на спеціально утворені комісії, до членів яких залучаються представники органів державного нагляду за безпекою праці та представники профспілок. Організаційне забезпечення роботи комісії покладається на суб’єкт, який проводив курс з безпеки праці.

Позачергове навчання з питань охорони праці службових осіб

Підставами для проведення додаткових навчань службових осіб в галузі безпеки праці є:

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати