Скачайте План комплексних перевірок 2019

Служба охорони праці

Строки перегляду локальних документів з охорони праці

  • 27 березня 2013
  • 2536

Періодичність перегляду інструкцій з охорони праці та наказів про призначення відповідальних осіб, посадових інструкцій, положень, методик та інших локальних документів з охорони праці, що діють у межах підприємства

Порядок перегляду нормативних актів з охорони праці визначає Порядок опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві, затверджений наказом Держнаглядохоронпраці від 21 грудня 1993 р. № 132 (далі — Порядок № 132).

Відповідно до пункту 2.10 цього Порядку суб’єкт господарювання зобов’язаний встановити систематичний контроль за відповідністю нормативних актів підприємства вимогам законодавства та забезпечити їх періодичний перегляд, своєчасне внесення змін або опрацювання і затвердження нового нормативного акта у зв’язку із:

  • змінами в організації виробництва;
  • впровадженням нової техніки і технології;
  • переглядом державних міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці тощо.

Строки перегляду локальних документів з охорони праці У Довіднику спеціаліста з охорони праці ви можете ознайомитися з порадами експертів стосовно внесення змін до локальних нормативних актів з охорони праці

Термін перегляду нормативного акта підприємства, що встановлюється власником, не може перевищувати термінів перегляду державного нормативного акта про охорону праці або типового документа, на підставі яких опрацьовувався нормативний акт підприємства (п. 2.11 Порядку № 132).

Відповідно до пункту 3.1 Положення про опрацювання, прийняття, перегляд та скасування державних міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 16 березня 1994 р. № 19, перегляд державних нормативних актів про охорону праці проводиться у міру необхідності, але не рідше ніж 1 раз на 10 років. Аналогічні вимоги передбачено статтею 28 Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 р. № 2694-XII. Отже, граничною межею (строком) перегляду нормативних актів з охорони праці підприємства можна вважати 10 років.

Нормативний акт підприємства підлягає достроковому перегляду (або скасуванню), якщо органами державного нагляду за охороною праці виявлено його невідповідність вимогам законодавства, державних міжгалузевих, галузевих нормативних актів або типових документів, а також у разі зміни керівника суб’єкта господарювання, його найменування або видів господарської діяльності.

Стосовно щорічного перегляду паспорту вибою разом з планом розвитку гірничих робіт, то ці документи належать до оперативних документів, необхідність яких визначається технологією проведення робіт. Тому вимоги щодо їх перегляду регламентуються нормативною вимогою відповідних правил охорони праці або проектно-технологічною документацією.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати